Pogoda na weekend majowy 2022. Gdzie wyjechać, aby było ciepło i słonecznie?

Majówka 2022 już za chwilę. To czas, kiedy możemy sobie pozwolić na odpoczynek od codziennych obowiązków i relaks z bliskimi. Wiele osób decyduje się na wyjazdy nie tylko na terenie Polski, ale również za granicę. Jaka pogoda czeka nas na długi weekend majowy 2022 i gdzie wyjechać, żeby było ciepło i słonecznie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda podczas długiego weekendu majowego to kwestia, która co roku budzi wiele obaw. Niestety często na początku maja towarzyszy nam deszczowa aura. Jak będzie w tym roku według prognoz? Gdzie jechać, żeby cieszyć się gwarantowanym słońcem i ciepłem?

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska ma najmodniejszą fryzurę sezonu. "No petarda!"

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Pogoda na weekend majowy 2022. W Polsce z umiarkowaną temperaturą i opadami deszczu

Według aktualnych prognoz pogoda na weekend majowy 2022 nie zapowiada się zbyt optymistycznie. Tydzień poprzedzający długi weekend ma być deszczowy i dość chłodny. Opadów deszczu możemy się więc spodziewać na terenie całej Polski. Pogoda zarówno nad morzem jak i w górach może być deszczowa, a temperatura oscylować w granicach 15 st. C. W niektórych regionach Polski możemy spodziewać się, że termometry wskażą powyżej 16 st. C.

Turcja - pogoda na maj. Słoneczna destynacja na weekend majowy

Turcja to popularny cel podróży wśród Polaków również podczas weekendu majowego. Jeżeli zastanawiałeś się nad wyjazdem na początku maja, to możesz spodziewać się wyjątkowo słonecznej aury. Temperatura w Turcji oscyluje w tym okresie na poziomie około 23 st. C. Woda wciąż nie nadaje się do kąpieli, a jej temperatura wynosi ok. 19 st. C.

Majorka - pogoda na maj. Idealny czas na słoneczny wyjazd 

Maj to miesiąc, kiedy można w pełni korzystać z uroków klimatu panującego na Majorce. Temperatura w tym miesiąc wynosi średnio ok. 20 st. C i praktycznie przez cały miesiąc można cieszyć się słoneczną pogodą. Woda nadal jest zimna, a jej temperatura wynosi ok. 17 st. C. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: