Co zrobić, aby lustro nie parowało? Ten sposób cię zaskoczy! Wystarczy tani produkt z twojej kuchni

Sposoby na zaparowane lustro mogą być banalnie proste! Podpowiadamy, co zrobić, aby lustro nie parowało, a przy okazji zaoszczędzić pieniądze. Wystarczy produkt, który masz w swojej kuchni. Skutecznie rozprawi się z tym problemem na długo.

Istnieją domowe sposoby na wiele utrapień dnia codziennego. Parujące lustro to problem w wielu domach. Zdarza się to przede wszystkim w łazience, na skutek gorącego powietrza wydobywającego się podczas kąpieli. Wówczas musimy czekać, aż widoczność znów będzie możliwa, ponieważ wycieranie zaparowanego lustra może skutkować zaciekami i smugami. Jest sposób, aby temu zapobiec. Można zabezpieczyć lustro przed parowaniem, używając jednego produktu, który masz w swoim domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Co zrobić, aby lustro nie parowało? Podpowiadamy co zrobić, kiedy już zaparuje

Zanim wyjaśnimy jak zapobiec, wyjaśnimy jak uporać się z parującym lustrem, kiedy już zostanie pokryte warstwą pary. Wówczas są dwie opcje - można zaczekać aż para się ulotni, lub potraktować ją ciepłym powietrzem! Suszarka sprawdzi się tutaj idealnie. Wystarczy podmuch przez kilka sekund.

Sposoby na zaparowane lustro. Ten trik działa! Wystarczy jeden produkt

Aby nie doprowadzić do takiej sytuacji, należy w specjalny sposób zabezpieczyć lustro. Aby to zrobić, przyda się banalny z pozoru produkt, ale jakże uniwersalny! Pisaliśmy o nim wielokrotnie, w przypadku domowych sposobów na usunięcie zabrudzeń. Chodzi o ocet, który jest w prawie każdej kuchni.

Wiemy co zrobić, aby lustro nie parowało. Wystarczy ocet i odpowiedni pojemnik

Ocet kosztuje około 2 złote. Jest bardzo wydajny, a więc starczy na wiele tego typu "zabiegów". Należy go zmieszać w równych proporcjach z letnią wodą, a następni przetrzeć lustro szmatką zamoczoną w roztworze. Kolejno, wytrzeć lustro do sucha ściereczką, która nie zostawia pyłu. W ten sposób lustro będzie odporne na parowanie przez kolejnych kilka, a nawet kilkanaście dni!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: