Najdroższe na świecie psy domowe. Ile kosztują i jakie rozmiary osiągają?

Nie da się ukryć, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Te zwierzęta są bezinteresowne i zrobią wszystko, aby uszczęśliwić swoich właścicieli. Okazuje się, że najdroższe psy to te, które występują niezwykle rzadko. Zobacz, o jakie rasy chodzi, ile są warte i jakie rozmiary osiągają.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy pies, który jest pod dobrą opieką, jest kosztowny. Wydatki te są związane z jedzeniem, zabawkami, legowiskami, rachunkami za weterynarza itd. Niektóre rasy psów są niewiarygodnie drogie w zakupie ze względu na ich rzadkość, czystość lub umiejętności. Jakie to rasy?

Zobacz wideo Niebieskie psy na indyjskich ulicach. Cierpią przez bezmyślne działanie człowieka

Małgorzata KożuchowskaMałgorzata Kożuchowska ma najmodniejszą fryzurę sezonu. "No petarda!"

Mastif tybetański z królewskim wyglądem

Mastif tybetański, pochodzący z Chin i Nepalu, to starożytna rasa, która została stworzona do ochrony stad i gospodarstw domowych przed wilkami i lampartami. Mastify tybetańskie należą również do największych ras psów na świecie - samce osiągają wagę do 70 kg. Jednak tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest futro na szyi i ramionach, sprawiające wrażenie grzywy. Dzięki swojemu królewskiemu wyglądowi i okrutnej reputacji mastif tybetański jest uważany w Chinach za symbol statusu. W związku z tym ceny szczeniąt mastifa tybetańskiego czystej krwi wahają się od 10 tysięcy do milionów złotych. 

psy domowepsy domowe shutterstock.com

Wilczak czechosłowacki, czyli narodowy pies o wyjątkowej wartości

Wilczarz czechosłowacki jest narodowym psem Czechosłowacji. Jest on jednak niezwykle rzadki, co tłumaczy, dlaczego jest tak drogi. Wilczarz czechosłowacki powstał w 1955 r., kiedy to owczarki niemieckie linii pracującej skrzyżowano z wilkami karpackimi. Celem było stworzenie rasy charakteryzującej się inteligencją owczarka niemieckiego oraz walecznością i wytrzymałością wilków. Cena wilczarza czechosłowackiego wynosi około 200 tysięcy złotych.Ta rasa osiąga minimum 60 cm wysokości i 30 kg masy.

psy domowepsy domowe shutterstock.com

Samoyed, czyli pies z historią

Piękny Samoyed to starożytna rasa pochodząca z Syberii. Jej nazwa pochodzi od ludu Samoyedów, którzy wyhodowali ją, aby pomagała im w ciągnięciu sań i pilnowaniu reniferów. Ten puszysty biały pies jest nie tylko drogi w utrzymaniu, ale także w nabyciu. Szczeniak czystej krwi Samojeda kosztuje około 60 tysięcy złotych, a dorosły może osiągnąć nawet 30 kg wagi.

psy domowepsy domowe shutterstock.com

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: