Najdroższe na świecie psy domowe. Ile kosztują i jakie rozmiary osiągają?

Nie da się ukryć, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Te zwierzęta są bezinteresowne i zrobią wszystko, aby uszczęśliwić swoich właścicieli. Okazuje się, że najdroższe psy to te, które występują niezwykle rzadko. Zobacz, o jakie rasy chodzi, ile są warte i jakie rozmiary osiągają.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy pies, który jest pod dobrą opieką, jest kosztowny. Wydatki te są związane z jedzeniem, zabawkami, legowiskami, rachunkami za weterynarza itd. Niektóre rasy psów są niewiarygodnie drogie w zakupie ze względu na ich rzadkość, czystość lub umiejętności. Jakie to rasy?

Zobacz wideo Niebieskie psy na indyjskich ulicach. Cierpią przez bezmyślne działanie człowieka

Mastif tybetański z królewskim wyglądem

Mastif tybetański, pochodzący z Chin i Nepalu, to starożytna rasa, która została stworzona do ochrony stad i gospodarstw domowych przed wilkami i lampartami. Mastify tybetańskie należą również do największych ras psów na świecie - samce osiągają wagę do 70 kg. Jednak tym, co najbardziej rzuca się w oczy, jest futro na szyi i ramionach, sprawiające wrażenie grzywy. Dzięki swojemu królewskiemu wyglądowi i okrutnej reputacji mastif tybetański jest uważany w Chinach za symbol statusu. W związku z tym ceny szczeniąt mastifa tybetańskiego czystej krwi wahają się od 10 tysięcy do milionów złotych. 

psy domowepsy domowe shutterstock.com

Wilczak czechosłowacki, czyli narodowy pies o wyjątkowej wartości

Wilczarz czechosłowacki jest narodowym psem Czechosłowacji. Jest on jednak niezwykle rzadki, co tłumaczy, dlaczego jest tak drogi. Wilczarz czechosłowacki powstał w 1955 r., kiedy to owczarki niemieckie linii pracującej skrzyżowano z wilkami karpackimi. Celem było stworzenie rasy charakteryzującej się inteligencją owczarka niemieckiego oraz walecznością i wytrzymałością wilków. Cena wilczarza czechosłowackiego wynosi około 200 tysięcy złotych.Ta rasa osiąga minimum 60 cm wysokości i 30 kg masy.

psy domowepsy domowe shutterstock.com

Samoyed, czyli pies z historią

Piękny Samoyed to starożytna rasa pochodząca z Syberii. Jej nazwa pochodzi od ludu Samoyedów, którzy wyhodowali ją, aby pomagała im w ciągnięciu sań i pilnowaniu reniferów. Ten puszysty biały pies jest nie tylko drogi w utrzymaniu, ale także w nabyciu. Szczeniak czystej krwi Samojeda kosztuje około 60 tysięcy złotych, a dorosły może osiągnąć nawet 30 kg wagi.

psy domowepsy domowe shutterstock.com

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: