Krople żołądkowe na włosy. Domowy sposób na wypadające kosmyki za mniej niż 3 zł

Prosty sposób na zdrowe i gęste pasma? Wypróbuj krople żołądkowe na włosy. Ten specyfik z powodzeniem można wykorzystać nie tylko, gdy boli nas brzuch, ale również jeśli marzą nam się długie i bujne włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Codzienne zabiegi stylizacyjne czy nieodpowiednia pielęgnacja włosów może prowadzić do ich osłabienia oraz nadmiernego wypadania. Można temu zapobiec w prosty sposób. Wystarczy przygotować domową wcierkę na bazie kropli żołądkowych. Efekt będzie zachwycający. 

Krople żołądkowe na włosy - jakie korzyści może przynieść ich stosowanie?

Większość z nas sięga po krople żołądkowe, kiedy jak sama nazwa wskazuje, dokucza nam ból brzucha lub inne dolegliwości żołądkowe. Właściwości tego produktu mogą wpłynąć również pozytywnie na kondycję naszych włosów. Są one bowiem antybakteryjne i przeciwzapalne, a więc zapobiegają namnażaniu się bakterii, a tym samym zmniejszają ryzyko powstania łupieżu. Dodatkowo pobudzają cebulki do pracy, stymulując wzrost włosów, a jednocześnie hamują ich wypadanie. 

Jak prawidłowo stosować krople żołądkowe na włosy? 

Krople żołądkowe składem mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta, ale przeważnie są to po prostu zioła i etanol. Należy zatem pamiętać, że nie należy stosować nierozcieńczonych uprzednio kropli żołądkowych, gdyż możemy w ten sposób podrażnić skórę głowy lub wysuszyć włosy. Co więcej, domową wcierkę powinniśmy używać nie częściej niż dwa razy w tygodniu. 

Domowa wcierka z kropli żołądkowych. Pierwsze efekty widoczne już po kilku użyciach

Przygotowanie wcierki zajmuje dosłownie chwilę. Potrzebujemy do niej jedynie trzech łyżek wody i dwóch kropli żołądkowych. Taką mieszankę delikatnie wcieramy w skórę głowy. Nie nakładamy jej na całe włosy. Dla lepszego efektu możemy włosy dodatkowo zawinąć ręcznikiem. Wcierkę zostawiamy na maksymalnie 45 minut. Po tym czasie całość spłukujemy i myjemy włosy delikatnym szamponem

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: