Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Te sposoby poradzą sobie z każdymi zaciekami. Toaleta jak nowa

Czysta toaleta to podstawa każdego zadbanego domu. Czasami jednak pojawiają się na niej plamy, których usunięcie bywa kłopotliwe. Jak usunąć kamień z muszli klozetowej?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widok kolorowej, poplamionej muszli klozetowej po podniesieniu deski może być denerwujący. Zobacz, jak przy odrobinie wysiłku pozbyć się kamienia z muszli klozetowej i innych zabrudzeń.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Czym jest kamień na muszli klozetowej? Zobacz, skąd się bierze

Kamień, czyli węglan wapnia dostaje się do naszych domów z wody, która wcześniej przedostała się przez miękkie skały, takie jak kreda czy wapień. Woda deszczowa przenikając przez te miękkie skały, zbiera zawarte w nich minerały. W ten sposób woda staje się "twarda". Osad wapienny można rozpoznać jako białą substancję w postaci proszku, która pojawia się na każdej powierzchni znajdującej się w odległości rozpryskiwania wody od zlewu. W muszli klozetowej kamień ujawnia się w postaci brązowych/pomarańczowych lub różowych smug.

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej za pomocą octu? To prostsze niż się wydaje

Chociaż można kupić różne środki do czyszczenia toalet przeznaczone specjalnie do tego celu, aby usunąć nieestetyczne plamy z kamienia, taki sam efekt można uzyskać używając butelki lub dwóch białego octu. Kwaśny charakter octu doskonale nadaje się do zmiękczania i usuwania kamienia, a przy tym nie jest tak drogi jak komercyjne środki do czyszczenia toalet. Wykonaj następujące czynności:

  1. Wlej jeden litr nierozcieńczonego białego octu bezpośrednio do muszli klozetowej, pamiętając, aby wlać go wokół boków muszli.
  2. Pozostaw na trzy lub cztery godziny.
  3. Wyszoruj muszlę klozetową większą ilością białego octu.
  4. Spłucz toaletę, aby wypłukać plamy i pozostałości.
  5. Powtarzaj czynność, aż muszla klozetowa będzie czysta i lśniąca.

Jak usunąć kamień z muszli klozetowej papierem ściernym? Sposób na ekstremalne zabrudzenia

Czasami komercyjne środki okazują się niewystarczające, żeby usunąć kłopotliwy osad z toalety. Kamienia można również się pozbyć za pomocą papieru ściernego. W każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego można znaleźć papier ścierny o różnej ziarnistości.

  1. Zacznij od średniego papieru ściernego i delikatnie zetrzyj osad wapienny i plamę.
  2. Pocieraj tak długo, aż większość osadów zostanie usunięta, nie naciskaj jednak zbyt mocno, bo możesz porysować miskę.
  3. Następnie użyj drobnoziarnistego papieru ściernego, aby delikatnie zeszlifować resztę osadu i plam.
  4. Spłucz toaletę, aby wypłukać pozostałości.
  5. Wyczyść toaletę w normalny sposób.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: