Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Wykorzystaj te banalne triki! Nie wydasz na nie więcej niż 3 zł

Prawie każda pani domu bardzo dobrze zna problem ciężkiego do usunięcia kamienia znajdującego się na kabinie prysznicowej. Winowajca tej sytuacji jest ciężka woda płynąca w kranach. Znamy banalne rozwiązanie tego problemu. Dzięki tym trikom pozbędziesz się kamienia i nie wydasz więcej niż 3 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety w naszych domach często zapominamy, jak ważne jest regularne czyszczenie kabiny prysznicowej. Kiedy w naszym domu występuje problem ciężkiej wody, jest to tym bardziej ważne, aby czyścić ją dość często. Dlaczego? Osad nagromadzony w dłuższy okresie czasu może być bardzo ciężki w usunięciu. Istnieją skuteczne triki jak w szybkim czasie zadbać o wygląd naszego prysznica.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Wykorzystaj ocet

Ocet używany w domowych porządkach ma wiele zastosowań. W przypadku kabiny prysznicowej, na której nagromadził się kamień i osad z mydła, może zostać twoim najlepszym pomocnikiem. Wystarczy, że przygotujesz mieszaninę z wody i octu w proporcjach 1:1. Ocet skutecznie usunie osad z mydła oraz kamienia. Przygotowany roztwór nałóż na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na około 10-15 minut. Po tym czasie dokładnie zetrzyj zabrudzenia np. ściereczką i spłucz kabinę prysznicową wodą, a na koniec przetrzyj powierzchnię suchą.

Wykorzystaj ten banalny trik na czyszczenie kabiny prysznicowej. Potrzebna ci tabletka do zmywarki

Tabletki do zmywarki mają w swoim składzie składniki o specyficznym działaniu:

  • fosforany, które zmiękczają wodę i pomagają w usuwaniu zabrudzeń
  • enzymy rozpuszczające tłuszcze, cukry i białko
  • środki powierzchniowo-czynne
  • tlenowe związki wybielające i inne

Wszystkie te składniki działają silniej niż zwykłe płyny myjące. Rozpuszczają i domywają zaschnięty brudu bez użycia tarcia, dlatego idealnie sprawdza się także w szybkim myciu kabiny prysznicowej. Potrzebna nam będzie biała magiczna gąbka i tabletka do zmywarki. Wydrąż część gąbki dziurę tak, aby można było we wgłębieniu umieścić tabletkę od zmywarki. Zwilż w ten sposób zmodyfikowaną gąbkę i wyczyść nią szklaną kabinę lub zasłonę prysznicową. Spłucz ciepłą wodą i gotowe!

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Wykorzystaj sodę i cytrynę

Istnieje jeszcze jeden sprytny i szybki trik, na czyszczenie kabiny. Zajrzyj do kuchni i sprawdź, czy masz cytrynę i sodę oczyszczoną. Sok z cytryny wyciśnij do wody, a osobno zmieszaj 2 łyżeczki sody oczyszczonej z wodą. Obie substancje zmieszaj 1:1. Następnie wlej do spryskiwacza i dokładnie spryskaj drzwi od kabiny. Pozostaw ten preparat na około 15 minut, po tym czasie dokładnie wymyj. Kamień i zabrudzenia powinny zniknąć!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: