Uporczywe plamy z długopisu na ubraniach? Wiemy, jak się ich szybko pozbyć

Plamy z długopisu na ubraniach wbrew pozorom możemy szybko i skutecznie usunąć. Te sprawdzone sposoby poradzą sobie nie tylko ze świeżymi, ale i już zaschniętymi plamami. Nie potrzebujemy do tego drogich środków, a jedynie produktów, które każdy ma w domu pod ręką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Stosując domowe sposoby na wywabienie plam z długopisu, warto w pierwszej kolejności rozpocząć od próby na skrawku materiału. Nanosząc środek na tkaninę, upewnimy się, że w ten sposób jej nie uszkodzimy lub odbarwimy. Mowa tutaj przede wszystkim o delikatnych materiałach np. jedwabiu. 

Najbezpieczniejszy dla tkanin sposób na plamy z długopisu? Kultowe szare mydło 

Ten produkt często gości w naszych łazienkach, gdyż dzięki swoim hipoalergicznym i antybakteryjnym właściwościom świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry. Szare mydło jest jednocześnie doskonałym odplamiaczem. Warto wykorzystać go więc podczas prania ręcznego w walce z uporczywymi plamami np. po długopisie. Wystarczy potrzeć zabrudzone miejsce szarym mydłem w kostce lub dodać trochę szarego mydła w płynie do prania. 

Jako domowy środek na plamy z długopisu świetnie sprawdzi się kwaśne mleko lub kefir 

Kwaśne mleko lub kefir najlepsze efekty przyniesie w przypadku świeżych plam. Wystarczy zamoczyć w jednym z nich zabrudzenie po długopisie i zostawić na około 30 minut. Po tym czasie produkt spłukujemy i pierzemy ubranie w pralce. 

Niezastąpiony sok z cytryny poradzi sobie również z plamami po długopisie

Przy jego pomocy można usunąć kamień z czajnika, wybielić firanki czy wyczyścić zmywarkę. Sok z cytryny upora się również z plamami po długopisie. Wystarczy podobnie jak w przypadku kwaśnego mleka, zamoczyć plamę w soku przez około 30 minut, a po tym czasie wybrać ubranie. Możemy wykorzystać także kwasek cytrynowy w proszku. Posypujemy nim zabrudzone miejsce i pozostawiamy na 10 minut. Następnie delikatnie moczymy plamę i ją pocieramy. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: