Jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej? Znamy na to sprytny sposób. Jest szybki i sprawdzony

Niestety kurz bywa uciążliwy zwłaszcza na ciemnych meblach. Wydaje się nam, że dopiero się go pozbyliśmy, a jak zaświeci słońce na nowo ukazuje się naszym oczom. Istnieją ciekawe triki, na pozbycie się tego problemu, a potrzebne do tego rzeczy masz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dopiero co dokładnie posprzątałaś swój dom, a przy pierwszych promieniach słońca zauważasz już nowo powstający kurz na meblach? Niestety problem ten była warto uciążliwy, ale wcale nie tak trudny do pozbycia się. Znamy na to ciekawe triki.

Zobacz wideo Jak czyścić ekran telewizora, aby go nie uszkodzić?

Jak powstaje kurz i skąd się bierze?

W składzie kurzu wciąż powstającego na naszych meblach może znaleźć się dosłownie wszystko, co dostaje się do pomieszczenia za pośrednictwem drzwi i okien. Wliczając w to wszystko, co nieświadomi sami przynosimy np. na obuwiu, włókna z naszych ubrań, zarodniki grzybów i bakterii. Te wszystkie zgromadzone razem włosy, złuszczony naskórek, pleśń, sierść naszych pupili, roztocza, jaja owadów i ich odchody, drobinki piasku czy ziemi tworzą swego rodzaju mikro środowisko, które ma bardzo duży potencjał rozwoju i uporczywie próbuje zdominować powierzchnie wszystkich mebli i podłóg. Niestety potrafi być on także przyczyną alergii zarówno u dzieci jak u dorosłych osób. To dlatego należy regularnie go ścierać.

Jak pozbyć się kurzu z mebli na dłużej? Wykorzystaj wodę i ręczniki papierowe

Niestety kurz bywa uciążliwy w czyszczeniu, dlatego należy pamiętać, aby nie sprzątać go zwykłą ściereczką, która sama w sobie lubi być idealnym środowiskiem dla kurzu. Używajmy do tego papierowych ręczników a dodatkowo, zanim rozpoczniesz czyszczenie mebli, możesz zwilżyć ich powierzchnie wodą, np. wykorzystując do tego pusty już spryskiwacz. To spowoduje, że kurz nie będzie się unosił w czasie odkurzania i sprzątniesz go dokładniej, a dzięki temu nie osiądzie ponownie zaraz po sprzątaniu.

Ten trik zapobiegnie szybkiemu osadzaniu się kurzu

Aby kurz ponownie nie osiadał się na naszych meblach w szybkim czasie, warto wykorzystać ten skuteczny trik. Wymieszaj wodę z gliceryną kosmetyczną i przetrzyj taką substancją meble. Warstwa gliceryny zabezpieczy meble przed osadzaniem się świeżej warstwy kurzu na dłuższy czas. Wszystko, dlatego że kurz na błyszczącej powierzchni nie będzie się tak łatwo osadzał. Na sam koniec warto takie meble spryskać lakierem do włosów, który wykazuje działanie antystatyczne. Ten mały zabieg jeszcze bardziej wydłuży czas nieosadzania się kurzu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: