Meghan Markle zaliczyła wpadkę w związku z Ukrainą. "Nie mogła tego wygooglować?"

Meghan Markle zaliczyła wpadkę, o której głośno zrobiło się już w internecie. Księżna Sussex podczas spotkania z dziećmi na Invictus Games namalowała flagę Ukrainy odwróconą do góry nogami. Błąd ten wyłapali użytkownicy Twittera.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Wiele gwiazd i osób publicznych angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Niektórzy organizują zbiórki, inni wspierają naszych wschodnich sąsiadów innymi gestami. Niedawno Meghan Markle prawdopodobnie chciała wyrazić swoje wsparcie w artystyczny sposób, ale zaliczyła wpadkę, którą wytknęli jej internauci i dziennikarze Daily Mail

Zobacz wideo

Meghan Markle namalowała flagę Ukrainy do góry nogami 

Meghan Markle była jednym z gości podczas niedzielnego czytania książek na Invictus Games. W sieci pojawiły się zdjęcia z tego wydarzenia, wykonane przez Chrisa Allertona. Warto dodać, że fotograf był również odpowiedzialny za zdjęcia ślubne Amerykanki. Tuż po tym jak fotografie pojawiły się na Twitterze brytyjskiej ambasady w Hadze, w sieci zawrzało.

Na jednym ze zdjęć widać było, jak matka dwojga dzieci starannie pisze słowo "pokój" na żółto-niebieskim obrazie, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak flaga Ukrainy. 

- zauważają dziennikarze Daily Mail. 

Błąd Meghan jest szczególnie dotkliwy, biorąc pod uwagę, że książę i księżna Sussex wielokrotnie wypowiadali się na temat ukraińskiego kryzysu podczas tego wydarzenia i w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Również internauci nie kryli swojego oburzenia. Pod postem na Twitterze mogliśmy przeczytać takie komentarze: - "Gdyby tylko wcześniej wygooglowała flagę Ukrainy (tak jak podobno musiała wygooglować hymn Wielkiej Brytanii), nie malowałaby jej do góry nogami", "To dyplomatyczna katastrofa i abominacja używać czerwonej farby na fladze narodowej [Ukrainy]", "Podłe!", "Robi mi się niedobrze", "Nie mogła sprawdzić tego w Google? Chyba nie, skoro wszystko, co robi, jest tylko na pokaz".

Czy ktoś może pokazać jej ukraińską flagę?

- pisali. 

Nie da się ukryć, że tę wpadkę internauci z pewnością zapamiętają na długo. 

Invictus Games - impreza stworzona przez księcia Harry’ego

Igrzyska Invictus Games to międzynarodowe wielodyscyplinarne zawody sportowe stworzone przez księcia Harry'ego, skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami. Dyscypliny sportowe, w jakich można wziąć udział to: koszykówka na wózkach, siatkówka na siedząco oraz ergometr wioślarski. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa invictus, które oznacza "niepokonany". Inspiracją do zorganizowania igrzysk był amerykański turniej Warrior Games. Pierwsze igrzyska miały miejsce we wrześniu 2014 w Londyńskim Parku Olimpijskim Królowej Elżbiety. W tym roku impreza odbyła się w Holandii, za co Meghan Markle podziękowała w swoim wystąpieniu. 

Dobry wieczór wszystkim. Jesteśmy bardzo wdzięczni Holandii za przyjęcie nas i organizację Igrzysk Invictus.

Podczas wydarzenia pojawiła się również drużyna z Ukrainy, która od przybyłych gości otrzymała owację na stojąco. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Więcej o: