Jak usunąć kamień z toalety, by zachwycała nieskazitelnym wyglądem? Sprawdzony i banalny sposób

Z czasem w muszli klozetowej i innych częściach domu zacznie osadzać się kamień i trzeba będzie znaleźć sposób na jego usunięcie. Dostępna jest niezliczona ilość środków do czyszczenia toalet, które obiecują sprawić, że łazienka będzie wyglądała nieskazitelnie. Ale jaki jest najlepszy i sprawdzony sposób na to jak usunąć kamień z toalety?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Utrzymanie toalety bez kamienia nie jest łatwe, ale przy odrobinie pracy powinno się udać zachować jej doskonały wygląd. Oto metoda usuwania kamienia z toalet, która jest sprawdzona i banalna.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Co to jest kamień? Skąd się bierze "twarda" woda?

Kamień to kredowa substancja, którą można znaleźć na wielu przedmiotach w domu, które mają kontakt z wodą. Kiedy woda przenika przez bardziej miękkie skały, takie jak wapień lub kreda, pobiera z nich pewne minerały. Te pozostaną w wodzie, gdy dotrze ona do domu, co doprowadzi do powstania plam wapiennych. Kamień, który składa się głównie z węglanu wapnia, pojawi się w toalecie w postaci brązowej, pomarańczowej lub różowej plamy.

Jak usunąć kamień z toalety przy pomocy białego octu?

W przypadku białego octu jest kilka możliwości. Jeśli obszar, który musisz oczyścić jest niewielki, to zmieszaj wodę z octem w proporcji 1:1. Za pomocą butelki z rozpylaczem spryskaj obszar w muszli klozetowej przed wyszorowaniem go szczotką. W przypadku większych fragmentów kamienia możesz po prostu polać cały obszar białym octem, upewniając się, że wszystko zostało pokryte. Dobrym pomysłem jest wykonanie tej czynności i pozostawienie tak toalety na noc. Ocet dokładnie wsiąknie w kamień, powodując jego erozję. Następnego dnia użyj szczotki do toalety, aby usunąć osady wapienne, które nadal są obecne. Na koniec spłucz toaletę, aby je zmyć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: