Barbie oddaje hołd królowej Elżbiecie z okazji jej 96. urodzin. Wyprodukowano limitowaną edycję lalek z jej podobizną

Królowa Elżbieta obchodzi dziś 96 urodziny. Z tej okazji marka Mattel produkująca lalki Barbie przygotowała limitowaną edycję lalek z podobizną monarchini. Będzie można je nabyć od 21 kwietnia w Harrods, Hamleys, Selfridges, John Lewis oraz za pośrednictwem Amazona.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Królowa Elżbieta II obchodzi dziś 96. urodziny. Zgodnie z tradycją monarchini spędza ten dzień prywatnie, świętując w wiejskiej posiadłości Sandringham, która była jednym z ulubionych miejsc jej zmarłego przed rokiem męża, księcia Filipa. Urodziny królowej postanowiła uczcić firma Mattel, która z tej okazji wyprodukowała limitowaną edycją lalek Barbie, będących podobizną monarchini.

Zobacz wideo

Urodziny królowej Elżbiety II. Wyprodukowano Barbie będącą jej podobizną

Lalki zostały zaprojektowane tak, by jak najwierniej oddać podobieństwo do królowej. Barbie jest bowiem ubrana w elegancką suknię w kolorze kości słoniowej z niebieską wstążką, która jest hołdem w stronę jej dziadka, Jerzego V. Na jej głowie spoczywa natomiast tiara przypominająca tę, którą królowa miała w dniu ślubu z księciem Filipem. Uwagę zwraca także różowa wstążka, która jest z kolei ukłonem w stronę jej ojca, Jerzego VI. Co więcej, lalka zostanie umieszczona w pudełku przypominającym Pałac Buckingham.

 

Lalki można nabyć od 21 kwietnia w Harrods, Hamleys, Selfridges, John Lewis oraz na Amazonie. Monarchini dołączyła tym samym do wyjątkowej kolekcji lalek, które firma Mattel stworzyła jako wyraz uznania dla osób, które mają ogromny wpływ na społeczeństwo.

Elżbieta II jest najstarszym i jednocześnie najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii. Oficjalne, państwowe obchody jej urodzin odbędą się dopiero w czerwcu i zostaną połączone z uroczystościami z okazji 70-lecia jej panowania.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: