Jak wyczyścić buty zamszowe tanio, szybko i skutecznie? Wszystkie produkty masz już w domu

Zamszowe botki i buty powracają sezon po sezonie. Czyszczenie zamszu może być prawdziwą męką. Jeśli zrobisz to źle, możesz zniszczyć swoje buty. Ale jeśli zrobisz to prawidłowo, zapewnisz swoim zamszowym modelom maksymalną żywotność i pozostawisz je w nieskazitelnym stanie po każdym noszeniu. Jak wyczyścić buty zamszowe w łatwy sposób?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać to to, że zamsz nie lubi wody. Buty wykonane z tego materiału lepiej sprawdzą się późną wiosną i latem niż jesienią i zimą. Drobne zabrudzenia możesz spróbować wyczyścić w domu.  

Zobacz wideo Minimalistyczna stylizacja z oxfordami

Domowe sposoby jak wyczyścić buty zamszowe

Chcąc zadbać o czystość butów w domu, bez konieczności wizyty w profesjonalnej pralni, to możesz użyć jednego z tych sposobów: 

  1. Para wodna. Mimo że zamsz nie lubi wody, możesz poddać swoje buty odświeżającemu działaniu pary wodnej. Zagotuj wodę w czajniku, a następnie przez kilka sekund trzymaj buty nad unoszącą się parą. Następnie pozostaw buty do wyschnięcia.
  2. Mleko i soda oczyszczona. Wszystko, czego potrzebujesz, to szklanka mleka i łyżka stołowa sody oczyszczonej. Delikatnie wetrzyj produkt w zabrudzenia i pozostaw buty do wyschnięcia.
  3. Gumka do ścierania. Delikatne zabrudzenia z butów możesz usunąć za pomocą zwykłej gumki do mazania, której zazwyczaj używa się do wymazywania śladów po ołówku. 

Jak suszyć zamszowe buty? Niewłaściwe suszenie butów może prowadzić do powstawania plam, a nawet pękania materiału

Wilgotne buty zamszowe należy pozostawić do wyschnięcia. W żadnym wypadku nie należy przyspieszać tego procesu, kładąc buty pod grzejnikiem lub używając suszarki do włosów. Pozostawianie butów w bezpośrednim działaniu promieni słonecznych również nie jest dobrym pomysłem. Buty należy pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Dopuszczalne jest wystawienie ich na zewnątrz, ale należy unikać miejsc nasłonecznionych.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: