Z jakiego kraju pochodzi "Miś Paddington"? Prawidłowa odpowiedź była warta milion złotych

Milionerzy to jeden z ulubionych teleturniejów Polaków. W czwartkowy wieczór na krześle ponownie usiadł Przemysław Zieliński, który wznowił swoją grę od pytania za 500 tys. złotych. Kiedy poprawnie na nie odpowiedział, Hubert Urbański przeczytał pytanie za milion złotych. Czy uczestnik znał odpowiedź?

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Program Milionerzy już jakiś czas temu wrócił na ekrany naszych telewizorów. Od tego momentu cieszy się ogromną popularnością. Już kilkukrotnie mogliśmy usłyszeć pytanie za milion złotych. Niewielu jednak znało poprawną odpowiedź. Ostatnią osobą, która je usłyszała, był Przemysław Zieliński. Jak brzmiało pytanie? 

Zobacz wideo

Milionerzy: Miś Paddington, którego państwo Brown znaleźli na dworcu kolejowym w Londynie, pochodzi z mrocznych zakątków...

Zanim jednak padło pytanie za milion złotych, najpierw Przemysław Zieliński musiał zmierzyć się z pytaniem za 500 tys. złotych, które brzmiało tak: "Jak w starożytnej Grecji nazywano tego, kto np. nie brał udziału w powszechnych głosowaniach, bo skupiał się głównie na sprawach prywatnych?". Na ekranie uczestnika pojawiły się cztery możliwe odpowiedzi. 

A. cymbales

B. idiotes

C. kretynes

D. imbecyles

Gracz nie do końca był pewien, która odpowiedź jest poprawna, więc zaryzykował i zaznaczył odpowiedź B. Jak się chwilę później okazało, była to poprawna odpowiedź, bowiem "idiotes" to przeciwieństwo "polites" i oznacza człowieka nieuczestniczącego w życiu publicznym.

Przed Przemysławem pojawiło się ostatnie pytanie w grze. Fani "Misia Paddingtona" z pewnością znali na nie odpowiedź. 

Miś Paddington, którego państwo Brown znaleźli na dworcu kolejowym w Londynie, pochodzi z mrocznych zakątków... - brzmiało pytanie. Cztery możliwe odpowiedzi brzmiały następująco: 

A. Peru

B. Meksyku

C. Rosji

D. Indii

Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi, ale zastanawiał się nad opcją C, czyli Rosji, ponieważ sugerował się wyglądem Misia Paddingtona. Ostatecznie zrezygnował z dalszej gry, tym samym wygrywając 500 tys. złotych. 

Prawidłową odpowiedzią, wartą milion złotych była odpowiedź A czyli Peru. Jesteśmy ciekawi, czy wy poradzilibyście sobie z tym pytaniem. Dajcie nam znać w komentarzach! 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: