Jak umyć okna, żeby nie było smug? Wykorzystaj produkt, który zazwyczaj dodajesz do prania. Jest niezawodny

Wiele środków do mycia szyb dostępnych w sklepach to zazwyczaj strata nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Efekty często są dalekie od zamierzonych, a na powierzchni pozostają nieestetyczne smugi. Jak się ich pozbyć? Wystarczy skorzystać z jednego z tych domowych sposobów na mycie okien.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Skuteczność kupnych płynów do mycia okien często pozostawia wiele do życzenia. Głównie problemem okazują się pozostające na powierzchni szyb smugi, przez które okna sprawiają wrażenie wciąż brudnych. Można z tym się uporać bez większego wysiłku i niskim kosztem. Wystarczy wypróbować jeden z poniższych sposobów. Efekty będą zaskakujące. 

Jak umyć okna, żeby nie było smug? Najlepszym sposobem jest gliceryna

W aptece 500 ml gliceryny farmaceutycznej można kupić już za około 12 zł. Będzie to zdecydowanie wydajniejszy i tańszy sposób na umycie szyb, ale co najważniejsze skuteczniejszy. Substancja ta tworzy pewnego rodzaju filtr, dzięki któremu na jej powierzchni szyb nie będzie się osadzał brud, zanieczyszczenia czy woda. Na 3 litry wody wystarczy zaledwie łyżeczka gliceryny. Takim roztworem myjemy okna, a następnie polerujemy na sucho. Nie musimy jednak specjalnie kupować gliceryny. Z powodzeniem zastąpi ją płyn do zmiękczania tkanin. 

Domowy sposób na czyste okna? Wykorzystaj nabłyszczacz do zmywarki

Do mycia okien świetnie nada się również płyn nabłyszczający do zmywarek. Wystarczy wlać szklankę tego środka do trzech litrów wody. W swoim składzie produkt ten zazwyczaj posiada alkohol oraz sok z cytryny, dzięki czemu bez szorowania pozbędziemy się zabrudzeń oraz nadamy blask naszym oknom, nie pozostawiając na nich smug. 

Jak umyć okna bez pozostawiania smug? Ten sposób znały już nasze babcie

Dawniej nie było takiego wyboru preparatów czyszczących jak dziś. Podczas mycia okien sięgano w związku z tym po ocet rozcieńczony z wodą w proporcji 1:5. Ta naturalna metoda sprawiała, że okna były czyste i błyszczące, a podczas mycia nie pozostawały smugi. Osoby, którym przeszkadza silny i charakterystyczny zapach octu, mogą go zniwelować, dodając do roztworu kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: