Jak wybielić zęby domowymi sposobami? Ten produkt kosztuje 1,20 złotych, a działa lepiej niż lampa

Wybielanie zębów u dentysty to skuteczny, ale i kosztowny zabieg. Zazwyczaj pomaga w tym specjalna lampa. Okazuje się, że bez trudu wybielisz zęby w domu, a użyjesz do tego produktu za niewiele ponad 1 złotych.

Biały "hollywoodzki" uśmiech to marzenie niemal każdego. Śnieżnobiałe zęby znane z okładek gazet są niemal niemożliwe osiągnięcia bez specjalnych i często drogich zabiegów. Jednym z takich działań, mających na celu poprawę wyglądu zęba jest laser, lub specjalna lampa. W wyniku naświetlania zęby robią się o wiele bielsze. Niestety, zabieg trzeba regularnie powtarzać a koszt jednej sesji to około 500-1500 złotych. Znamy o wiele tańszy sposób. Wystarczy bardzo tani produkt, który masz w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Domowy sposób na białe zęby. Kosztuje niewiele ponad 2 złote

Pierwszy domowy sposób na białe zęby to płukanie ich... wodą utlenioną. Butelka tego produktu kosztuje około 2-3 złote. Do płukania można użyć wody utlenionej o stężeniu 3% lub rozcieńczyć ją zwykłą wodą do 1,5%, łącząc takie same objętości obu płynów w szklance. Zęby można płukać przed myciem. 

Jak wybielić zęby domowymi sposobami? Ten produkt jest tani i działa!

Popularna w przypadku czyszczenia i sprzątania soda oczyszczona jest też idealna przy wybielaniu zębów! Wystarczy, że zrobisz samodzielnie papkę z sody i wody. Kiedy będzie miała wystarczająco gęstą konsystencję, zmieszaj ją z pastą do zębów. Regularne jej stosowanie wpłynie na wygląd twoich zębów. Powinny stać się w krótkim czasie bielsze i błyszczące.

Co jeśli wybielanie zębów nie przynosi efektu? Przyczyna może być bardzo poważna

Jeśli wybielanie zębów pomimo domowych, jak i dentystycznych zabiegów nie przynosi efektu, to oznacza, że ząb może być martwy. Martwy ząb nadal może trzymać się w dziąśle, ale straci swój kolor i stanie się szaro-żółty. Wówczas ratunkiem może okazać się koronka, implant lub wybielanie wewnątrzkomórkowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: