Jak podlewać storczyka? Dodaj kilka kropel tego produktu do wody, aby kwitł jeszcze dłużej

Jak dbać o storczyki? Te piękne kwiaty wymagają szczególnego traktowania. Niestety, łatwo je ususzyć, jeśli nie będą podlewane regularnie i w specjalny sposób. Podpowiadamy, jak podlewać storczyka, aby rósł piękny, kolorowy i cieszył oczy jak najdłużej.

Decydując się na kwiat doniczkowy, musisz wiedzieć, że niemal każdy z nich wymaga opieki. Nie wystarczy wstawić go do doniczki, aby ładnie wyglądał na parapecie. Konieczne jest podlewanie, a w większości przypadków także przesadzanie i odpowiednie powietrze, a także nasłonecznienie. Oprócz podstawowych zasad pielęgnacji roślin istnieją triki, które znacznie mogą to ułatwić. Oto jeden z nich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Jak dbać o storczyki? Pamiętaj o tych zasadach kiedy trafią do mieszkania

 Jeśli zdecydujesz się na zakup, lub dostaniesz storczyk - zapoznaj się z podstawowymi zasadami uprawy tej rośliny. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby zapewnić im oświetlenie. Storczyki należą do kwiatów, które cenią sobie miejsca jasne, ale niezbyt nasłonecznione. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może im zaszkodzić. Najlepiej trzymać je na wschodnim lub zachodnim parapecie. Jeśli chodzi o temperaturę - najlepsza będzie w okolicach 22-25 stopni Celsjusza w ciągu dnia. W nocy natomiast powinno być chłodniej - około 18 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o podłoże storczyków, najlepszym wyborem będzie mieszanka korowa.

Klaudia Halejcio Halejcio w "zjawiskowej" sukience za 119,99 zł. Jest idealna na wiosnę

Jak podlewać storczyka? Uważaj, aby go nie zniszczyć

 Storczyki, czyli orchidee bardzo lubią wodę. Niestety, łatwo przesadzić z wodą, jeśli będzie ona lana do doniczki. Zamiast tego, lepiej je spryskiwać nawet kilka razy dziennie z odpowiedniej odległości. Podlewaj je obficie, ale tylko, gdy tego potrzebują.  Skup się na zielonych częściach kwiatów.

Natalia Siwiec "Piękny kombinezon" Natalii Siwiec. Modeluje i podkreśla sylwetkę

Wiemy jak podlewać storczyka, aby rósł bardziej bujny i kolorowy niż dotychczas

Znamy sposób, aby twoje storczyki były jeszcze piękniejsze! Wystarczy, że do wody w spryskiwaczu dodasz kilka kropli soku z cytryny. W ten sposób odżywisz swoje kwiaty i pobudzisz do wzrostu. Chętniej rozwiną kwiaty i będą kwitnąć dłużej niż zazwyczaj.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: