Kiedy sadzić tulipany, aby ich kwiaty były najpiękniejsze? Nie popełniaj tego błędu

O tej porze roku możemy już podziwiać piękne kwiaty w naszych ogrodach. Aby jednak podziwiać piękne aranżacje, trzeba wiedzieć co i kiedy powinno znaleźć się w ziemi, aby rosło bujne i pięknie kwitło. Zastanawiasz się kiedy sadzić tulipany, aby zachwycały nas w następnym roku? Odpowiadamy na to pytanie poniżej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda z roślin ma swój określony czas na to, aby znaleźć się w ziemi. To właśnie od niego zależy to czy się przyjmie, a także czy będzie w kolejnych latach, odpowiednio kwitnąc i rosnąć. Odpowiemy dziś kiedy należy sadzić tulipany, aby zjawiskowo cieszyły nasze oczy.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Kiedy sadzić tulipany, aby przeszłoroczne kwiaty były najpiękniejsze?

Jeżeli chcielibyśmy powiększyć naszą aranżację kwiatów tulipanów, w naszym ogrodzie musimy zrobić to w ściśle określonym czasie. Optymalnym momentem sprzyjającym dobremu rozwojowi tych roślin są miesiące: wrzesień i październik. Co bardzo ważne cebulki zakupione wcześniej nie powinny być sadzone w innym czasie! Należy odpowiednio zabezpieczyć przed wysuszeniem, umieszczając je w skrzyneczkach z suchym piaskiem, torfem lub trocinami w temperaturze około 15 stopni Celsjusza. Następnie wysadzić je w wyżej wspomnianych miesiącach.

Dlaczego wiosna nie jest odpowiednim czasem na sadzenie tulipanów?

Cebuli tulipanów, które zostaną umieszczone w ziemi wiosną, a zwłaszcza późną wiosną nie zakwitną i w większości przypadków nawet nie wytworzą liści. Mogą zgnić w ziemi, bo termin ten to czas, kiedy rośliny te powinny kończyć wegetację, a nie ją zaczynać. Wszystko dlatego, że okres chłodu jest niezbędny do zainicjowania kwitnienia. Bez zimna tulipany nie zakwitną.

Kiedy sadzić tulipany gdy zaczęły kiełkować?

Jeśli zakupione przez nas cebulki tulipanów wypuściły już kiełki, to w takiej sytuacji lepiej jest je posadzić do gruntu, niż przechowywać do jesieni. Niestety wiąże się to wtedy ze sporym ryzykiem, że zgniją one w ziemi. Trzeba jednak to zrobić, gdyż kiełkujące cebulki nie przetrwają w przechowalni, a włożenie do ich ziemi daje szansę na ich przetrwanie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: