Wybielanie zębów w domu. Te owoce działają jak najlepsza pasta. Pierwsze efekty widoczne po kilku dniach

Białe zęby bez wydawania majątku? To możliwe. Przebarwień można łatwo się pozbyć nie korzystając z drogich zabiegów dentystycznych. Wystarczą te naturalne metody na wybielanie zębów w domu, aby móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Decydując się na wybielanie zębów w domu, warto sięgnąć po najbardziej naturalne środki. Takimi zdecydowanie są owoce. Do tego typu zabiegów pomocne mogą okazać się szczególnie trzy z nich. Należy jednak pamiętać, aby metod tych nie stosować częściej niż dwa razy w tygodniu, aby nie uszkodzić szkliwa. 

Anna LewandowskaElegancka sukienka Anny Lewandowskiej jest świetna! "Wyjątkowy kolor"

Domowy sposób na wybielanie zębów? Wypróbuj skórę z pomarańczy 

Zamiast drogich past wybielających wykorzystaj skórę po pomarańczy. Jest ona bogata w witaminę C i wapń, które mogą okazać się pomocne w walce z mikroorganizmami przyczyniającymi się do problemu powstawania żółtego nalotu na zębach. Wystarczy regularnie pocierać skórą zęby, aby dostrzec różnicę. Przed zastosowaniem tej metody, warto jednak wcześniej skórę sparzyć wrzątkiem. 

Skórka od banana również świetnie się sprawdzi przy wybielaniu zębów w domu

Efekt wybielający można także uzyskać, stosując skórę od banana. Znajduje się w niej równie dużo witamin i minerałów, które pozwalają nam utrzymać zęby i dziąsła w dobrej kondycji. Wystarczy potrzeć skórą zęby i pozostawić "pastę" na około 10 minut. Uznaje się to za najbezpieczniejszy sposób wybielania zębów w domu. 

Domowa wcierka na porost włosów. Sposób na gęste i bujne pasma za mniej niż 5 złNajlepsza wcierka na porost włosów. Gęste pasma za mniej niż 5 zł

Wybielanie zębów w domu truskawkami. Można to zrobić na dwa sposoby 

Najprostszy sposób na wybielenie zębów przy wykorzystaniu truskawek, to rozgniecenie widelcem owoców i nałożenie ich na kilka minut na przebarwione miejsca. Można przygotować również pastę wybielającą z 1 truskawki i 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej. Nakładamy ją na zęby wilgotną szczoteczką do zębów i zostawiamy na 5 minut. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: