Jak wyczyścić złoto w łatwy sposób? Domowy trik, który jest niezwykle skuteczny i uniwersalny

Czyszczenie złotej biżuterii w domu jest łatwe i nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych narzędzi. Regularne dbanie o to sprawi, że złote akcesoria będą lśniły i wyglądały jak nowe. Zobacz, jak wyczyścić złoto.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Złoto to naturalny metal szlachetny, który w czystej postaci ma połyskliwy, głęboki pomarańczowo-żółty kolor. Jest jednym z najpopularniejszych metali używanych w jubilerstwie, a dla zwiększenia wytrzymałości i trwałości jest łączone z innymi metalami szlachetnymi i nieszlachetnymi. Jak o nie dbać?

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Jak często należy czyścić złotą biżuterię? Regularność ma znaczenie

Z czasem biżuteria zmienia swój wygląd i staje się zużyta oraz matowa. Ważne jest więc regularne dbanie o nią. Najlepiej czyścić złotą biżuterię co kilka tygodni, aby zachowała lśniący wygląd na dłużej. Zbyt częste polerowanie może jednak spowodować szybsze zużycie metalu. 

Jak czyścić złotą biżuterię? Ta metoda jest uniwersalna

Ten sposób sprawdzi się w przypadku większości złotej biżuterii, w tym biżuterii z kamieniami półszlachetnymi. Pamiętaj, aby nie czyścić biżuterii w otwartym zlewie ani w jego pobliżu. Przed rozpoczęciem czyszczenia umieść matę lub naczynie na pobliskich odpływach. Wykonuj następujące czynności:

  1. Wymieszaj mydło i wodę. Wlej ciepłą wodę do płytkiego naczynia i dodaj odrobinę mydła do naczyń.
  2. Używając miękkiej szczoteczki do zębów, wymieszaj mydło, aż powstaną małe bąbelki.
  3. Włóż biżuterię do miski i pozostaw do namoczenia na 15 minut.
  4. Wyjmij biżuterię z miski, kawałek po kawałku, i wyczyść delikatnie szczoteczką wszystkie ogniwa, zapięcia i ciasne łańcuszki.
  5. Wyczyszczoną biżuterię wypłucz krótko pod chłodną bieżącą wodą.
  6. Połóż biżuterię płasko do wyschnięcia. Po wysuszeniu możesz delikatnie wypolerować biżuterię niestrzępiącą się miękką ściereczką.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: