Jedynie 2 zł. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się zanieczyszczeń i brzydkich zapachów z pralki

Regularne czyszczenie pralki to gwarancja nie tylko dłuższej żywotności sprzętu, ale również czystego i świeżego prania. To właśnie nierozpuszczone detergenty czy osadzający się kamień, może być przyczyną wydobywającego się z wnętrza bębna nieprzyjemnego zapachu oraz awarii urządzenia. Podpowiadamy, jak temu zapobiec za mniej niż 2 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Pojawiający się w pralce matowy nalot oraz wydobywający się nieprzyjemny zapach, to jedne z najczęściej występujących problemów podczas czyszczenia pralki. Można ich się szybko i skutecznie pozbyć wydając mniej niż 2 zł. Wystarczy sięgnąć po jeden z poniższych produktów. 

Patrycja KazadiStrój kąpielowy Patrycji Kazadi. Ten kolor to hit sezonu!

Czyszczenie pralki domowym sposobem. Ten środek jest niezawodny 

Czysta pralka bez konieczności szorowania? To możliwe. Wystarczy wykorzystać tabletki do zmywarki, a dokładniej dwie. Jest to zatem wydajna metoda, gdyż 10 kapsułek to koszt około 8 zł, więc jednorazowy zakup wystarczy nawet na pięć cykli. Skutecznie pozbędą się one zanieczyszczeń oraz brzydkiego zapachu. Należy jedynie wrzucić tabletki do pustego bębna i ustawić na dłuższy program z minimalną temperaturą 60 stopni. 

Najpopularniejszy sposób na czystą pralkę, czyli... ocet

Ocet to środek, który doskonale poradzi sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale i kamieniem. Już jedna szklanka octu przyniesie zaskakujące efekty. Wystarczy wlać ją do komory na proszek i ustawić puste pranie na program z minimalną temperaturą 90 stopni. Osoby, którym przeszkadza silny zapach octu, mogą dodatkowo dodać do prania kilka kropel ulubionego olejku. Na koniec dla jeszcze lepszych rezultatów warto przetrzeć gumowe i metalowe elementy pralki szmatką nasączoną octem. 

olej na włosyOlej z wiesiołka na włosy zminimalizuje ich wypadanie i odżywi skórę

Nie masz octu pod ręką? Wykorzystaj jeden z tych produktów 

Jeśli nie mamy akurat w domu octu, to świetnie mogą go zastąpić inne popularne produkty dostępne w niemal każdej kuchni. Mowa tutaj o: 

  • sodzie oczyszczonej - do pojemnika na proszek należy wsypać pół opakowania sody, 
  • kwasku cytrynowym - do komory wsypujemy 1/3 szklanki kwasku cytrynowego w proszku. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: