Jedynie 2 zł. Tyle potrzebujesz, aby pozbyć się zanieczyszczeń i brzydkich zapachów z pralki

Regularne czyszczenie pralki to gwarancja nie tylko dłuższej żywotności sprzętu, ale również czystego i świeżego prania. To właśnie nierozpuszczone detergenty czy osadzający się kamień, może być przyczyną wydobywającego się z wnętrza bębna nieprzyjemnego zapachu oraz awarii urządzenia. Podpowiadamy, jak temu zapobiec za mniej niż 2 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Pojawiający się w pralce matowy nalot oraz wydobywający się nieprzyjemny zapach, to jedne z najczęściej występujących problemów podczas czyszczenia pralki. Można ich się szybko i skutecznie pozbyć wydając mniej niż 2 zł. Wystarczy sięgnąć po jeden z poniższych produktów. 

Czyszczenie pralki domowym sposobem. Ten środek jest niezawodny 

Czysta pralka bez konieczności szorowania? To możliwe. Wystarczy wykorzystać tabletki do zmywarki, a dokładniej dwie. Jest to zatem wydajna metoda, gdyż 10 kapsułek to koszt około 8 zł, więc jednorazowy zakup wystarczy nawet na pięć cykli. Skutecznie pozbędą się one zanieczyszczeń oraz brzydkiego zapachu. Należy jedynie wrzucić tabletki do pustego bębna i ustawić na dłuższy program z minimalną temperaturą 60 stopni. 

Najpopularniejszy sposób na czystą pralkę, czyli... ocet

Ocet to środek, który doskonale poradzi sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale i kamieniem. Już jedna szklanka octu przyniesie zaskakujące efekty. Wystarczy wlać ją do komory na proszek i ustawić puste pranie na program z minimalną temperaturą 90 stopni. Osoby, którym przeszkadza silny zapach octu, mogą dodatkowo dodać do prania kilka kropel ulubionego olejku. Na koniec dla jeszcze lepszych rezultatów warto przetrzeć gumowe i metalowe elementy pralki szmatką nasączoną octem. 

Nie masz octu pod ręką? Wykorzystaj jeden z tych produktów 

Jeśli nie mamy akurat w domu octu, to świetnie mogą go zastąpić inne popularne produkty dostępne w niemal każdej kuchni. Mowa tutaj o: 

  • sodzie oczyszczonej - do pojemnika na proszek należy wsypać pół opakowania sody, 
  • kwasku cytrynowym - do komory wsypujemy 1/3 szklanki kwasku cytrynowego w proszku. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: