Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Pojawiający się w pralce matowy nalot oraz wydobywający się nieprzyjemny zapach, to jedne z najczęściej występujących problemów podczas czyszczenia pralki. Można ich się szybko i skutecznie pozbyć wydając mniej niż 2 zł. Wystarczy sięgnąć po jeden z poniższych produktów.
Czysta pralka bez konieczności szorowania? To możliwe. Wystarczy wykorzystać tabletki do zmywarki, a dokładniej dwie. Jest to zatem wydajna metoda, gdyż 10 kapsułek to koszt około 8 zł, więc jednorazowy zakup wystarczy nawet na pięć cykli. Skutecznie pozbędą się one zanieczyszczeń oraz brzydkiego zapachu. Należy jedynie wrzucić tabletki do pustego bębna i ustawić na dłuższy program z minimalną temperaturą 60 stopni.
Ocet to środek, który doskonale poradzi sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale i kamieniem. Już jedna szklanka octu przyniesie zaskakujące efekty. Wystarczy wlać ją do komory na proszek i ustawić puste pranie na program z minimalną temperaturą 90 stopni. Osoby, którym przeszkadza silny zapach octu, mogą dodatkowo dodać do prania kilka kropel ulubionego olejku. Na koniec dla jeszcze lepszych rezultatów warto przetrzeć gumowe i metalowe elementy pralki szmatką nasączoną octem.
Jeśli nie mamy akurat w domu octu, to świetnie mogą go zastąpić inne popularne produkty dostępne w niemal każdej kuchni. Mowa tutaj o:
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina