Pamiętacie pierwszego Łukasza z "M jak miłość"? Teraz ma 28 lat i jest nie do poznania

To właśnie Franciszek Przybylski w latach 2000-2006 wcielał się w rolę Łukasza Wojciechowskiego w słynnym serialu "M jak miłość". Od jego odejścia z hitowej produkcji minęło 16 lat. Czym zajmuje się teraz Przybylski i jak zmienił się przez ten czas?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Kożuchowska zdradza, jak oszukała produkcję "M jak miłość"

Na ścieżkę zawodową Franciszka Przybylskiego z pewnością wpływ miał jego rodzinny dom. Jest on bowiem synem reżyserki teatralnej Agnieszki Glińskiej oraz aktora dubbingowego Filipa Przybylskiego. Od najmłodszych lat miał więc styczność z filmem i aktorstwem. Swój debiut przed kamerą zaliczył już natomiast jako siedmiolatek. To właśnie rola w "M jak miłość" była jego aktorskim debiutem. 

Franciszek PrzybylskiFranciszek Przybylski Kadr z serialu M jak miłość/vod.tvp.pl

Franciszek Przybylski był pierwszym Łukaszem Wojciechowskim. Jak wspomina udział w serialu?

Przybylski dorastał na oczach wielu widzów. Rola Łukasza Wojciechowskiego była dla 7-latka pierwszym wyzwaniem aktorskim. W roli jego serialowych rodziców mogliśmy podziwiać Dominikę Ostałowską oraz Mariusza Sabiniewicza. Franciszek opuścił jednak serial w 2006 roku i został zastąpiony przez innego aktora. Jak się okazuje, Przybylski zrezygnował z serialu, ponieważ na tamten moment wstydził się udziału w słynnej produkcji, o czym z okazji 20-lecia serialu wspomniał na swoim profilu w mediach społecznościowych: 

Wstydziłem i do dziś wciąż trochę wstydzę się tego serialu. Od pewnego momentu, granie w nim wydawało mi się być po prostu 'siara?'. M.in. dlatego zwiałem. Dzisiaj patrzę na to wszystko ze sporym dystansem.

Zaznaczył przy tym, że bardzo ceni sobie, że miał możliwość współpracować ze wspaniałymi aktorami i ludźmi: 

Miałem okazję obserwować przy pracy takich wspaniałych ludzi jak nie będący już z nami Witold Pyrkosz czy cudowny Mariusz Sabiniewicz. Tak dużo zawdzięczam Dominice Ostałowskiej, tak wiele nauczyła mnie o ludziach, o s?wiecie i o poczuciu humoru.
 

Czym zajmuje się obecnie serialowy Łukasz Wojciechowski? Teraz Przybylski ma 28 lat 

Teraz Przybylski częściej gości po drugiej stronie kamery. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi.

 

Po opuszczeniu obsady "M jak miłość" wystąpił jeszcze w kilku produkcjach. Najpopularniejszą były zdecydowanie "Galerianki", gdzie w 2009 roku zagrał Michała. Ostatnia produkcja z jego udziałem to film z 2018 roku "Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce". Zagrał w nim u boku takich gwiazd, jak Modest Ruciński czy Łukasz Simlat. 

Obecnie 28-letni Przybylski prowadzi aktywnie konto w mediach społecznościowych, gdzie można zobaczyć, jak teraz wygląda serialowy Łukasz Wojciechowski. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: