Jak wzmocnić paznokcie, aby były piękne i nie łamały się? Te produkty znajdziesz w każdym domu

Czy marzysz o długich i mocnych paznokciach? Oto kilka wskazówek i trików mogą pomóc wyhodować piękne paznokcie. Wystarczy, że o to zadbasz. Jak wzmocnić paznokcie domowymi sposobami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdrowe paznokcie mogą być wskaźnikiem dobrego stanu zdrowia. Zawsze możemy wprowadzić zmiany do naszego stylu życia i nawyków, które pomogą wzmocnić paznokcie i sprawić, że będą one takie, jak byśmy chcieli. Oto kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby poprawić ich kondycję w krótkim czasie.

Zobacz wideo Z tymi owocami prawie każdy ma problem. Jak sprytnie obrać i pokroić mango, arbuza albo granat?

Jak wzmocnić paznokcie? Sięgnij po sok z cytryny

Witamina C jest uważana za bardzo pomocną we wzroście paznokci. Wszystko, czego potrzebujesz, to plasterek cytryny, który wystarczy wetrzeć w paznokcie palców u rąk i nóg, przynajmniej raz dziennie. Pocieraj je przez pięć minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Pomoże to paznokciom rosnąć, a także sprawi, że będą czyste i wolne od bakterii.

Jak wzmocnić paznokcie? Sok pomarańczowy zdziała cuda

Pomarańcze pomagają w produkcji kolagenu. Kolagen jest ważnym czynnikiem, który pomaga we wzroście paznokci i zwiększa ich witalność. Właściwości przeciwutleniające pomarańczy zapobiegają również wszelkim infekcjom. Nalej trochę soku pomarańczowego do miski i mocz w nim paznokcie przez około 10 minut. Następnie spłucz je ciepłą wodą i skutecznie nawilż. Postaraj się wykonywać tę czynność przynajmniej raz dziennie, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Jak wzmocnić paznokcie? Używaj skorupek jaj

Dodatkowy wapń zawarty w skorupkach jaj pomaga wzmocnić paznokcie. Weź skorupki jaj, oczyść je, a następnie zmiel i zrób z nich pastę. Następnie nałóż tę pastę na paznokcie i pozostaw na jakiś czas. Ten okład pomoże twoim paznokciom rosnąć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: