Kalendarz ogrodnika. Co i kiedy sadzić na wiosnę? Te rośliny będą rosły najbujniej i dadzą plon

Jeśli choć trochę interesujesz się roślinami, przydatny może okazać się kalendarz ogrodnika. Co, kiedy sadzić? Podpowiadamy, jakie rośliny najlepiej zasadzić wiosną. Mogą dać obfity plon, lub uatrakcyjnić ogród pięknymi kwiatami. Te gatunki będą rosły najbujniej.

Wiosna to czas, kiedy ogród nareszcie odżywa. Pojawiają się pierwsze kwiaty zwiastujące wiosnę, a na grządkach można zasadzić już pierwsze gatunki owoców i warzyw. Ogród musi wrócić do stanu sprzed zimy, a więc przydadzą się wiosenne porządki. Niektóre rośliny trzeba przesadzić, inne podciąć, a jeszcze inne wykopać. Podpowiadamy, jakie rośliny warto sadzić na wiosnę i dlaczego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Kalendarz ogrodnika. Co to dokładnie jest i do czego służy?

Kalendarz ogrodnika to po prostu zebrane w pigułce wskazówki, oraz informacje dotyczące roślin, które pomogą ci dbać o swój ogród przez cały rok i nie przegapić terminów poszczególnych prac ogrodowych. Wyszczególnione są zarówno miesiące jak i gatunki. Poradnik ogrodnika - w pigułce.

Kalendarz ogrodnika. Co, kiedy sadzić? W kwietniu pamiętaj o tych roślinach

W kwietniu wysiewamy rośliny jednoroczne, niektóre warzywa i sadzimy byliny – szczególne te, kwitnące w lecie i na jesieni. Wysiewamy też nasiona ozdobnych roślin jednorocznych, np. petunię i nagietek. To także czas kiedy sadzimy róże. Można zdecydować się na wiele gatunków.

Kalendarz ogrodnika - maj. W tym miesiącu sięgniesz po kolejne gatunki

Na początku maja śmiało można zasadzić w ogrodzie krzewy ozdobne sprzedawane w pojemnikach. To także czas, kiedy należy zadbać o trawę po zimie. Należy kosić ją i stale podlewać, a także w późniejszych tygodniach - nawozić. Wysiewamy wtedy aksamitki, nasturcje, fasolę wielkokwiatową, dimorfotekę, szarłaty, oraz wilce. Kwiaty rozkwitają, a na grządkach pojawiają się pierwsze owoce i warzywa. Przez całą wiosnę można nadal sadzić takie warzywa jak: groch i bób, cebulę, pasternak, pietruszkę korzeniową i szpinak. W drugiej połowie kwietnia możemy także zasiać buraka ćwikłowego, szczaw i skorzonerę. Przez cały miesiąc siejemy rzodkiewkę, marchew i czosnek. Możemy także rozsadzić ziemniaki. Bez obaw - na plony nie będzie trzeba czekać zbyt długo.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: