Wydaj 2 zł i pozbądź się żółtych plam deski sedesowej na dłużej. Mamy na to aż 3 triki

Jeżeli na twojej desce sedesowej pojawiły się brzydkie żółte plamy, które wyglądają bardzo nieestetycznie, nie musisz jej od razu wyrzucać. Istnieją sprawdzone domowe sposoby dzięki, którym pozbędziesz się ich na dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety bakterie bytujące i namnażające się w obszarze muszli klozetowej osadzają się także na desce, czyli na elemencie, z którym styczność mamy każdego dnia. Dlatego bardzo ważne jest, aby dbać o czystość o czystość i sterylność tych elementów. Jednak jeżeli użyjemy tutaj mocnych chemicznych środków czystości, może dojść do podrażnień skóry, a tego na pewno byśmy nie chcieli. W czyszczeniu deski sedesowej warto użyć domowych i skutecznych sposobów, które są ekologiczne i nie podrażniają.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak zapobiec powstawaniu żółtych plam na desce? Ważna jest regularność i ten trik

Jeżeli nie chcemy dopuścić do sytuacji gdy na naszej desce powstaną żółte plamy, warto zadbać o regularne czyszczenie. Najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu mieszanka octu i płynu do mycia naczyń. W wystarczy namoczyć ściereczkę i dokładnie wymyć całą deskę przynajmniej raz w tygodniu. Unikniemy w ten sposób żółtych plam. Dodatkowo dzięki bakteriobójczym właściwościom octu zdezynfekujemy deskę.

Ekologiczny sposób pozbycia się żółtych plam z deski sedesowej. Wykorzystaj sodę

Jeżeli plamy już powstały to wybawienie ich z deski klozetowej, może być szybkie i proste. Potrzebna będzie jedynie pasta z sody oczyszczonej. Przygotowujemy ją w szybki sposób, ponieważ łączymy jedynie ze sobą sodę i wodę aż do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Dla lepszego efektu, do pasty można dodać łyżeczkę kwasku cytrynowego. Tak stworzoną substancję nakładamy na naszą deskę i zostawiamy na około 5-10 minut. Kiedy ten czas już upłynie, dokładnie szorujemy powierzchnię i usuwamy pastę czystą ściereczką nasączoną wodą. I gotowe.

Jak pozbyć się żółtych plam z deski sedesowej? Pomocna okazuje się sól i grejpfrut

Warto wiedzieć, że żółtych plam z deski dużo łatwiej się pozbyć z tej ceramicznej, niż plastikowej jednak w ich usunięciu pomóc może nam grejpfrut i sól. Wystarczy, że pokroimy owoc na pół i zanurzamy w kuchennej soli. Następnie przecieramy nim dokładnie deskę sedesową. W ten sposób powinieneś pozbyć się plam i innych zabrudzeń a w powietrzu unosić będzie się przyjemny zapach.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: