Jak wyczyścić przypalone żelazko? Te tabletki pomogą nie tylko na ból głowy. Banalny i sprawdzony trik

Czyszczenie stopy żelazka za pomocą paracetamolu jest zaskakująco skuteczne. Paracetamol to popularna tabletka stosowana na całym świecie do łagodzenia bólu i gorączki. Jak wyczyścić przypalone żelazko tym sposobem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Paracetamol jest bardzo bezpieczny w użyciu, a jeśli używasz czystej tabletki bez żadnej powłoki, nie ma toksycznych oparów, o które należy się martwić. Jest również wystarczająco miękki, aby uniknąć trwałego uszkodzenia płytki podeszwy. Jedynym realnym zagrożeniem jest oparzenie się o gorącą stopę żelazka. Zobacz, jak wyczyścić przypalone żelazko?

Zobacz wideo Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Jak czyścić żelazko tabletką na ból głowy? Ten sposób jest banalny

Na początek będziesz potrzebować kilku czystych, niepowlekanych tabletek Paracetamolu. Potrzebne będą także żaroodporne rękawiczki lub coś innego do przytrzymania tabletki podczas pocierania jej o gorącą powierzchnię. Pęseta może porysować płytkę lub stopić się na niej. Jeśli nie masz innej możliwości, sugerujemy drewniane szczypce do żywności. Do wyczyszczenia całej stopy może być potrzebne około 3 lub 4 tabletek.

  1. Opróżnij zbiornik na wodę z żelazka
  2. Ustaw żelazko na wysoką temperaturę
  3. Ściśnij tabletkę miękką, odporną na wysoką temperaturę rękawicą lub starą rękawicą do piekarnika
  4. Wetrzyj tabletkę Paracetamolu bezpośrednio w zabrudzone miejsce i lekko ją przyciśnij.
  5. Pocierając tabletkę o nagromadzony brud, powinna ona zacząć się odklejać.
  6. Wraz z brudem tabletka będzie się również topić, więc ścieraj pozostałości, zanim się zapieką i wyschną pod wpływem ciepła. Po zakończeniu napełnij żelazko wodą destylowaną i prasuj na starym kawałku szmatki, aby je wyczyścić i sprawdzić, czy nie pozostały na nim resztki.

Porady od "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" na przypalone żelazko

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć wiele sprawdzonych już metod na doczyszczenie przypalonego żelazka. Oto najczęściej pojawiające się wskazówki:

Tabletka aspiryny i pocierać gorące żelazko, sprawdzone
Pasta do zębów i szczoteczka, a potem wytrzeć do sucha lub sól na ścierkę i prasować
Najprostszy sposób: na namoczoną gąbkę nalać trochę płynu do naczyń (u mnie Fairy), przypalone miejsce na żelazku zmoczyć, zostawić na 5-10 min. Włączyć żelazko na chwilę, tak aby trochę się nagrzało i zetrzeć delikatnie gąbeczką.
Przypalone zmylam magiczną gąbką
Jest specjalny sztyft do czyszczenia przypaleń na żelazku. Używam od lat i nic lepiej się nie sprawdziło

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: