Jak wyczyścić mikrofalówkę? Banalne, szybkie i sprawdzone sposoby. Brud znika bez wysiłku

Jeżeli nie czyścimy naszej mikrofalówki regularnie, to mogą znajdować się w niej zaschnięte i dość trudne w czyszczeniu resztki jedzenia. Znamy jednak kilka sprawdzonych metod, dzięki którym pozbędziesz się brudu szybko i skutecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli w twoim domu znajduje się mikrofalówka, to prawdopodobnie bardzo dobrze wiesz jak ciężko usunąć z niej zaschnięty brud. Najlepszą metodą utrzymania jej w czystości jest regularne przecieranie, lecz my znamy jeszcze kilka wartych uwagi. Oto one.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Jak wyczyścić mikrofalówkę szybko i skutecznie?

W pierwszym domowym sposobie, jaki chcemy wam przedstawić, potrzebny będzie ocet. Pomaga on nie tylko usunąć zabrudzenia, ale także pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo działa bakteriobójczo. By nasza mikrofalówka lśniła, wystarczy przygotować 2 szklanki wody i 1/2 szklanki octu, a następnie je połączyć. Przelej tak powstały płyn do pojemnika wstaw do urządzenia i zagotuj. Po kilkunastu minutach przetrzyj wilgotną ściereczką i gotowe.

Poznaj banalny sposób na to jak wyczyścić mikrofalówkę

Podobnie jak w pierwszym sposobie do szklanej miski, której można użyć w mikrofali, wlej 2 szklanki wody. Następnie pokrój w plasterki pół cytryny, a z drugiej połówki wyciśnij sok. Wymieszaj plasterki i sok z wodą i wstaw do mikrofalówki jak poprzednio. Gotuj wodę tak długo, by kuchenka w środku zaparowała. Gdy się już tak stanie, wyłącz urządzenie i bez otwierania pozostaw na około 10-15 minut. Po tym czasie otwórz drzwiczki i wyczyść mikrofalówkę wilgotną ściereczką. Mikrofalówka czysta bez wysiłku.

Banalny sposób na trudne zabrudzenia. Potrzebna będzie soda

Niestety jeżeli wyżej wspomniane sposoby nie wystarczyły, aby pozbyć się zaschniętego brudu, warto wykorzystać ten z sodą oczyszczoną. Wystarczy, że najtrudniejsze z nich przetrzesz wilgotną ściereczką i oprószysz odrobiną sody oczyszczonej, a następnie ponowisz jedno z wyżej wspomnianych metod. Bród powinien zejść bez problemu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: