Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Zaschnięty brud znika bez wysiłku

Tabletki do zmywarki bywają użyteczne nie tylko podczas mycia naczyń w zmywarce. Przydać się mogą także w innych domowych porządkach jak np. mycie piekarnika. Zwłaszcza jeżeli znajduje się tam zaschnięty brud, który ciężko usunąć. Oto jak w łatwy sposób może to wykonać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda pani domu wie, jak uciążliwe bywa mycie piekarnika. Czynność ta zdecydowanie jest czasochłonna i nieprzyjemna. Okazuje się, że z pomocą może przyjść nam niepozorna tabletka do zmywarki. Dzięki substancjom, które się w niej znajdują świetnie radzi sobie z innym brudem niż tylko to na naczyniach. Przedstawimy dziś łatwy sposób na czyszczenie piekarnika z jej zastosowaniem.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Patrycja Kazadi Strój kąpielowy Patrycji Kazadi. Ten kolor to hit sezonu!

Zdradzamy jak w łatwy sposób wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki

Jeżeli mamy już dość szorowania naszego piekarnika z zaschniętego brudu możemy bez problemu wykorzystać trik z użyciem tabletki do zmywarki. Jak to zrobić? To proste:

  1. Nastaw urządzenie na 100 stopni Celsjusza.
  2. Kostkę do zmywarki umieść w niewielkim naczyniu żaroodpornym lub w blaszce do pieczenia.
  3. Tabletkę zalej gorącą wodą tak, aby ciecz w połowie ją zakryła.
  4. Całość pozostaw na około 2 godziny.
  5. Po zaleconym czasie wyjmij z pieca naczynie.
  6. Wnętrze piekarnika wytrzyj do sucha ręcznikiem papierowym lub miękką ściereczką.

Brud powinien bez problemu zejść, a my możemy cieszyć się zaoszczędzonym czasem.

W jaki sposób tabletka do zmywarki czyści piekarnik?

Zastanawiasz się, jak to działa? Wysoka temperatura sprawia, że tabletka zaczyna osadzać się na ściankach piekarnika. Natomiast para wodna rozpuszcza zaschnięte zabrudzenia, które bardzo łatwo później  można zetrzeć. To właśnie dlatego czyszczenie piekarnika w ten sposób nie jest czasochłonne jak to tradycyjne.

Poznaj banalne sposoby na to jak wyczyścić mikrofalówkę. Są szybkie i sprawdzone. Brud znika bez wysiłku Jak wyczyścić mikrofalówkę? Banalne sposoby. Brud znika bez wysiłku

Jakie jeszcze zastosowania może mieć tabletka do zmywarki?

Tabletka do zmywarki jak już wspominaliśmy, może okazać się pomocna nie tylko podczas mycia naczyń i piekarnika. Bez problemu możemy wykorzystać ją także podczas czyszczenia pralki, a nawet kabiny prysznicowej. Porządki dzięki temu są szybkie i proste.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: