Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Ten banalny sposób pozwoli na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się poczuć zapach stęchlizny w ubraniach lub w bębnie pralki to prawdopodobnie winna jest temu brudna pralka. Mimo że urządzenie to służy do prania ręczników, ubrań i pościeli to od czasu do czasu trzeba ją wyczyścić, aby dobrze spełniała swoje zadanie. Zobacz, jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Resztki detergentu, płynu do zmiękczania tkanin i zabrudzenia przyklejone do dozownika, części wewnętrznych i bębna mogą przenosić się na ubrania, pozostawiając ślady i plamy. Na gumowej uszczelce drzwiczek pralek ładowanych od przodu oraz w dozownikach detergentu mogą tworzyć się osady pleśni i grzybów, jeśli woda będzie się tam zbierać. Choćby z tych powodów należy gruntownie wyczyścić pralkę.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi z pralki? O tym warto pamiętać

Poza comiesięcznym czyszczeniem, nawykiem jest pozostawianie uchylonych drzwiczek pralki lub podnoszenie pokrywy po każdym użyciu. Pozwala to na cyrkulację powietrza i osuszenie resztek wilgoci, która może przyczyniać się do powstawania zapachu stęchlizny

  • Natychmiast po zakończeniu cyklu opróżnij pralkę, aby zapobiec powstawaniu nieprzyjemnego zapachu stęchlizny.
  • Usuń wszelkie zanieczyszczenia i sierść zwierząt domowych.
  • Jeśli masz pralkę ładowaną od przodu, regularnie sprawdzaj uszczelkę, aby upewnić się, że nie zostały w niej uwięzione żadne małe przedmioty.
  • Wilgotną ściereczką wytrzyj elementy sterujące, uchwyt drzwiczek oraz wszelkie krople detergentu lub płynu zmiękczającego, które widać z przodu, po bokach i na górze urządzenia oraz dozownika. 

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Krok po kroku

Regularne czyszczenie pralki to ważna kwestia w codziennym użytkowaniu urządzenia. Czysta pralka to lepsza jakość prania oraz sprawne funkcjonowanie urządzenia. Warto wykorzystać metodę czyszczenia przy użyciu tabletek do zmywarki. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy. Pamiętaj o czyszczeniu przynajmniej raz na pół roku. Pozbędziemy się w ten sposób nie tylko bakterii, ale również zarazków. Oto jak czyścić bęben pralki przy użyciu tabletki do zmywarki:

  1. Upewnij się, że wnętrze pralki jest opróżnione.
  2. Do bębna wrzuć dwie tabletki do zmywarki.
  3. Ustaw program z temperaturą 60°C.
  4. Po zakończeniu programu otwórz drzwiczki pralki. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: