Jak zrobić ocet jabłkowy z obierek? Jest skuteczny na rozszerzone pory i nie tylko

Jeżeli uważasz, że w twojej kuchni marnuje się za dużo jabłek lub chciałabyś wykorzystać w pożyteczny sposób ich obierki, idealnie trafiłeś. Wyjaśnimy jak samodzielnie zrobić ocet jabłkowy, a następnie wykorzystać go w urodowych trikach. Jest skuteczny na rozszerzone pory i nie tylko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W naszych domach niestety często marnuje się sporo dobrej żywności. Jeżeli posiadasz większą ilość jabłek i nie chciałabyś, aby się zmarnowały wykonać z nich samodzielnie ocet jabłkowy. Następnie bez problemu wykorzystasz go w urodowych trikach.

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak zrobić ocet jabłkowy z obierek?

Jeżeli chcemy samodzielnie przygotować ocet jabłkowy w domowych warunkach, potrzebujemy jedynie:

  • 150 g obierek i gniazd nasiennych z niepryskanych jabłek lub całe jabłko
  • 50 g cukru trzcinowego lub miodu
  • 1 litr letniej wody

Oto instrukcja jak przygotować domowy ocet jabłkowy:

  1. Do dużego słoja włóż obierki i gniazda (z których usunięto nasiona) lub pokrojone jabłka.
  2. Całość zalej wodą wymieszaną z cukrem lub miodem. Ważne, aby obierki znajdowały się pod wodą. W tym celu można je obciążyć czystym i wyparzonym kamieniem.
  3. Na słój nałóż gazę lub ściereczkę i owiń go sznurkiem.
  4. Przez pierwsze dni mieszaj obierki.
  5. Po około 4–8 tygodniach fermentacja ustanie, a ocet stanie się kwaśny i klarowny.
  6. Przecedź go przez sito wyłożone gazą i rozlej do czystych butelek.

Domowy ocet jabłkowy jest skuteczny na rozszerzone pory i nie tylko

Mało kto wie, że kuracja z octem jabłkowym stosowana na twarz świetnie ściąga rozszerzone pory. Działa również zwężająco na naczynia krwionośne. Skórze suchej i dojrzałej, pielęgnacja octem pomaga zachować odpowiednią wilgotność. Ponadto dodany do kąpieli, pomaga usunąć łuszczący się naskórek, nadaje skórze elastyczność, właściwe napięcie i wygładza ją. Pobudza także wydalanie toksyn ze skóry dzięki pobudzeniu przemiany materii zachodzącej w skórze, działa również przeciwzapalnie.

Jak stosować ocet jabłkowy na rozszerzone pory?

Ocet jabłkowy zwłaszcza ten przygotowany samodzielnie jest idealnym sposobem na rozszerzone pory. Jak wykonać taką kurację? Na początek wymieszaj 2 łyżki przygotowanego octu ze 100 ml wody. Następnie stosuj go po każdym myciu twarzy w formie toniku. W lodówce możesz przechowywać go około tygodnia.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: