Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Ten sposób jest niezawodny i banalny! Pomaga zaoszczędzić czas

Nie wiesz jak wyczyścić szybę w piekarniku? Niestety, to utrapienie wielu osób. Osadzający się tłuszcz ciężko domyć, ale mamy sposób. Ten banalny sposób aby pozbyć się brudu z piekarnika sprawi, zę zaoszczędzisz dużo czasu, a także pieniądze.

Aby wyczyścić szybę w piekarniku zazwyczaj trzeba ją rozkręcić, zdjąć z ramy i rozpocząć monotonne szorowanie. Nikt tego nie lubi, dlatego często zwlekamy z tym, aby zabrać się za tą czynność. Mamy sposób, aby przestała kojarzyć się z czymś nieprzyjemnym. Poznaj prosty i niezawodny patent. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić szybę w piekarniku krok po kroku. Od tego zacznij

Zacznijmy od najmniej przyjemnych rzeczy, które niestety są obowiązkowe. Nie wyczyścisz szyby, póki nie wyjmiesz jej z ram piekarnika. Demontaż drzwiczek powinien być prosty, a informacja jak to zrobić znajduje się obecnie w niemal wszystkich instrukcjach załączonych przy zakupie sprzętu kuchennego. Pamiętaj, że piekarnik musi być chłodny. Nie działaj pod wpływem emocji od razu po zabrudzeniu podczas pieczenia.

Otwierając drzwiczki, na początek zablokuj zawiasy, kolejno wykręć śruby i wyjmij metalową osłonę. Dopiero teraz możesz przejść do czyszczenia szyby. Wszystko powinno pójść "z górki".

Aleksandra Szwed Aleksandra Szwed zachwyca w eleganckiej sukience. "Czysty seksapil"

Jak wyczyścić szybę w piekarniku domowymi sposobami? To tylko kilka złotych!

Szybę w piekarniku wyczyścisz dobrze znaną metodą, którą można stosować przy usuwaniu wielu zabrudzeń. Mieszanka octu i sody jest niezawodna zarówno przy myciu okien, zapieraniu plam jak i czyszczeniu piekarnika. Wystarczy nanieść niewielką ilość "papki" na ręcznik lub gąbkę, dokładnie przetrzeć szybę i pozostawić spienioną warstwę tego środka na kilkanaście minut. Następnie spłukać wodą i doczyścić okrężnymi ruchami, aby na szybie nie pozostały ewentualne smugi.

Jest jeszcze jeden sposób: zastosuj połączenie sody i gorącej wody. Jeśli posypiesz sodą szybę i spłuczesz gorącą wodą - powinien pojawić się efekt lśniącej szyby bez tłuszczu.

Jak stosować olej kokosowy na włosy? Pamiętaj o tych zasadach a efekt cię zachwyci Jak stosować olej kokosowy na włosy? Pamiętaj o tych zasadach

Jak wyczyścić szybę w piekarniku? Ten sposób działa, gdy nic nie pomoże

Szybę w piekarniku możesz wyczyścić na kilka sposobów. Kolejny i ostateczny - przy zakupie specjalnych środków ze sklepu. Zamiast używać płynów do usuwania tłuszczu, czy silnych zabrudzeń, lepiej zainwestować w specjalny preparat do czyszczenia kominków i grilla. Jest nieco droższy, ale działa bardzo skutecznie. Nie zapomnij założyć rękawiczek ochronnych. Może być groźny dla twojej skóry.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: