Nietypowe zastosowania skórki z ogórka. Nie wyrzucaj jej. Pomoże ci przy porządkach domowych

Ogórki to jedne z najzdrowszych i najsmaczniejszych warzyw, jakie można jeść. Od detoksykacji organizmu po nawadnianie. Istnieje wiele korzyści płynących z ich spożywania. Możesz je również wykorzystać także do kilku innych czynności, które nie mają nic wspólnego z jedzeniem. Oto nietypowe zastosowania skórki z ogórka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oto kilka łatwych sposobów, które prawdopodobnie rozwiążą większość codziennych problemów bez wydawania pieniędzy. Oprócz ważnych składników odżywczych, takich jak witamina C, potas A, mangan itp., warzywa te zawierają elementy, które mogą pomóc w sprzątaniu. Zobacz, w jaki sposób można jeszcze wykorzystać ogórka.

Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

Nietypowe zastosowania skórki z ogórka: odstraszanie mrówek

Istnieje wiele sposobów na usunięcie mrówek. Aby po prostu odstraszyć je od półek kuchennych, obierz warzywo i zostaw je na całą noc w miejscu, w którym najprawdopodobniej będzie. W ciągu kilku dni nie zauważysz mrówek w kuchni ani w miejscach, gdzie położyłeś skórki z ogórka.

Nietypowe zastosowania skórki z ogórka: usuwanie plam z metalu

Krany i inne metalowe przedmioty często tracą połysk z powodu osadzania się na nich pewnych elementów, takich jak sól. Po wyczyszczeniu wszystkich tych przedmiotów należy posmarować je plasterkiem ogórka. Sok z ogórka z łatwością usunie białe plamy i sprawi, że przedmioty znów będą wyglądać jak nowe. Na koniec wystarczy wytrzeć pozostałości czystą szmatką.

Nietypowe zastosowania skórki z ogórka: nadaj butom połysk

Czyste buty wywierają pozytywne wrażenie. Jednak podczas podróży komunikacją miejską nasze czyste buty mają tendencję do brudzenia się w drodze do biura. Wyjmij kawałek ogórka, a płyny zawarte w ogórku zrobią magię. Posmaruj tym plasterkiem buty i spraw, że będą błyszczeć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: