Wlej napar z herbaty do prania i zobacz co się stanie. Ten banalny trik przyniesie zachwycające efekty

Chcesz zachować kolor ubrań na dłużej? Wypróbuj ten prosty trik, który zapobiega blaknięciu tkanin. Jest skuteczniejszy niż niejeden sklepowy środek, a kosztuje grosze. Podpowiadamy, jak sprawić, aby ulubione ubrania nawet po wielu praniach wciąż wyglądały jak nowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Blaknięcie ubrań jest niestety nieuniknione, jednak wiemy, jak opóźnić ten proces. Nie trzeba wydawać majątku na specjalne środki piorące. Wystarczy jedynie 2 zł, aby ubrania dłużej wyglądały jak nowe. Te triki są banalnie proste, a ich efekty z pewnością Cię zachwycą. 

Dodaj do prania herbaciany napar. Ten prosty trik zachowa kolor ubrań na dłużej 

Ta metoda sprawdzi się jedynie w przypadku ubrań czarnych i ciemnych. Należy zaparzyć mocny napar z czarnej herbaty i wlać 1/4 szklanki do komory z proszkiem. Zadziała on jak naturalny barwnik. Czarna herbata może nie tylko zapobiec blaknięciu czarnych tkanin, ale również przywrócić im ciemniejszy kolor. 

Chcesz przywrócić blask zszarzałym tkaninom? Wypróbuj ocet

Chcąc zapobiec blaknięciu białych i kolorowych ubrań, warto dodać do prania szklankę octu. Jest to także świetna metoda na przedłużenie trwałości ubrań. Będą one wyglądały jak nowe nawet po kilku praniach. Dodatkowo ocet zapobiega elektryzowaniu i mechaceniu się odzieży oraz usuwa z nich bakterie. 

Sok z cytryny, czyli naturalny środek wybielający 

W przypadku białych ubrań doskonale sprawdzi się również sok z jednej cytryny dodany do prania. Działa on lepiej niż niejeden środek wybielający, a przy okazji wzmacnia działanie proszku do prania. Skutecznie usuwa także zażółcenia czy plamy po pocie, zostawiając przy tym świeży i przyjemny zapach

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: