Jak wyczyścić okap z tłuszczu szybko i skutecznie? Wydasz tylko 4 zł, a będzie lśnił jak nowy

W naszej kuchni jest wiele urządzeń codziennego użytku, które powinny być czyszczone regularnie. Jednak jest jeden, o którym dość często zapominamy, a jest równie ważny. Mowa o okapie kuchennym. Jeżeli myjesz go zbyt rzadko, może nie spełniać swoich zadań a brud będzie trudny do usunięcia. Zdradzimy dziś skuteczne triki na jego czyszczenie, które są szybkie i skuteczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Okap kuchenny to skryty pomocnik, bez którego gotowanie mogłoby okazać się dość uciążliwe. Niestety często zostaje on pominięty podczas rutynowych porządków, a gromadzący się brud i tłuszcz staje się coraz cięższy do usunięcia. Mamy jednak na ten problem skuteczne triki.

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Jak wyczyścić okap z tłuszczu? Potrzebujemy kilku rzeczy

Aby nasz okap ponownie lśnił czystością, niepotrzebna jest mocna chemia. Bez problemu możemy skorzystać ze środków, które pewnie każdy z nas ma w swoim domu. Przygotować powinniśmy kilka potrzebnych nam rzeczy:

  • ocet
  • woda
  • gąbka do mycia
  • spryskiwacz
  • ręcznik papierowy
  • olej lub oliwa z oliwek

Jak wyczyścić okap szybko i skutecznie? Oto instrukcja

W pierwszej kolejności należy przygotować roztwór, którym umyjemy okap. Wystarczy ciepłą wodę zmieszać z octem w proporcji 1:1, a następnie wlewamy go do przygotowanego spryskiwacza. Porządki zaczynamy od zdjęcia kratki z filtrem z okapu. Zwykle zamocowana jest na dwa klipsy, a jej demontaż jest szybki. Wyjmujemy też elementy, które trzeba wymieniać. Następnie spryskujemy całą powierzchnię kratki  bardzo dokładnie naszą miksturą i zostawmy na 10 do 15 minut. Gdy czas upłynie, należy wyszorować ją gąbką. Następnie dokładnie czyścimy pozostałe elementy okapu, również roztworem octu z wodą na koniec wycieramy do sucha ręcznikiem papierowym.

Jak wyczyścić okap kuchenny oliwką dla dzieci lub oliwą?

Łatwym sposobem na wyczyszczenie okapu ze stali nierdzewnej okazuje się oliwka dla niemowląt lub oliwa. Dobrze wyczyści brudny sprzęt i ładnie go zakonserwuje. Można nakładać ją gąbką, a resztki zetrzeć papierowym ręcznikiem. W krytycznej sytuacji, gdy tłuszcz i zabrudzenia nie chcą się domyć, można skorzystać z rozpuszczalnika.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: