Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Wydaj 2 zł, a będą gęste i bujne

Twoje włosy są słabe, łamliwe i masz wrażenie, jak by wcale nie rosły? Nie martw się, istnieją na to sprawdzone i skuteczne sposoby z użyciem drożdży. Na każdy z nich nie wydasz więcej niż 2 zł. Dodatkowo wykonasz je samodzielnie w domowym zaciszu, a włosy od teraz będą rosły bujne i zdrowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na to, w jakim stanie są nasze włosy, w większości wpływ ma nasza genetyka, ale także nasz styl życia. A to dlatego, że zdrowe włosy to zewnętrzny symptom dobrej kondycji ogólnej naszego organizmu. Jeżeli masz wrażenie, że twoje włosy wcale nie rosną, a dodatkowo są łamliwe i suche mamy dla ciebie kilka trików z użyciem drożdży, aby zaczęły szybciej rosnąć.

Zobacz wideo Domowe SPA Anny Lewandowskiej – Laminowanie Włosów

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Wykorzystaj drożdże

Pamiętamy, jak zwykło się często mówić o dzieciach, że rosną jak na drożdżach. Podobnie jest z włosami. Kiedy zależy nam ich szybkim przyroście, warto nabyć właśnie drożdże. Jest to naturalna kopalnia witamin z grupy B oraz wielu innych cennych dla włosów składników mineralnych, takich jak: fosfor, potas, magnez, żelazo, miedź, cynk, mangan, nikiel, krzem oraz chrom.  W domowych warunkach możemy wykorzystać ich właściwości, na dwa sposoby wewnętrznie i zewnętrznie.

Jak wzmocnić włosy z zewnątrz za pomocą drożdży?

Jeżeli chcemy wzmocnić nasze włosy z zewnątrz, możemy to zrobić za pomocą np. maski z drożdży. Aby ją stworzyć, potrzebne są jedynie dwa składniki:

  • ¼  kostki świeżych drożdży
  • 2 łyżeczki płynnego miodu

Należy je wymieszać, aż do powstania rzadkiej konsystencji. Co ważne tej maski nie stosuj na całe włosy, a jedynie na skórę głowy, gdzie odbywają się procesy decydujące o tempie wzrostu kosmyków. Po nałożeniu jej na skórę głosy warto potrzymać ją kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut, by składniki skutecznie zadziałały. Następnie wystarczy zmyć ją ciepłą wodą i umyć włosy delikatnym szamponem.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły? Pij drożdże. Ten sposób wzmocni włosy od środka

Aby twoje włosy zaczęły szybko rosnąć, możesz także dać im porządny zastrzyk witamin. To wzmocni je od wewnątrz. Nie musisz jednak kupować żadnych suplementów. Wystarczy, że rozpuścisz trochę drożdży w gorącej wodzie lub mleku, a następnie je wystudzisz i wypijesz. Dla poprawy smaku możesz dodać cukru lub miodu. Niestety tak stworzony płyn ma charakterystyczny i nieprzyjemny smaku, a także zapach. Taki roztwór powinnaś pić konsekwentnie codziennie przez miesiąc. Po tym czasie efekty powinny być oszołamiające. Włosy staną się zdrowsze, pełne blasku i mocniejsze a dzięki temu będą rosły w szybkim tempie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: