Zrobiła takie same zakupy, jak 7 lat temu. Ceny? "Warzywa i owoce to produkt luksusowy..."

Jak zmieniły się ceny zakupów spożywczych na przestrzeni ostatnich 7 lat? Znana polska youtuberka postanowiła odtworzyć swoje zakupy z 2015 roku i porównała paragony. - Kiedyś za cały koszyk 100 zł, teraz to parę produktów - komentują internauci.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Wysoka inflacja zjada pieniądze Polaków. Czy będzie jeszcze gorzej?

W ostatnim czasie niemal wszyscy dostrzegają wzrosty cen przeróżnych produktów i usług. Podrożała zarówno energia elektryczna i gazu, jak i artykuły budowlane, czy też podstawowe artykuły spożywcze. W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem, jedna z popularniejszych polskich youtuberek postanowiła odtworzyć swoje zakupy z 2015 roku, by sprawdzić, jak zmieniły się ceny poszczególnych produktów.

Przez trzy lata do skrzyni wrzucali po 5 zł. Teraz policzyli, ile zebrali. Kwota zwala z nógPrzez trzy lata do skrzyni wrzucali po 5 zł. Teraz policzyli, ile zebrali

Polska youtuberka odtworzyła zakupy sprzed 7 lat. "Oj jest drogo i to nie tylko w sklepach spożywczych..."

GlamPaula to jedna z bardziej rozpoznawalnych twórczyń na polskim YouTube. Prowadzi dwa kanały - na jednym z nich zgromadziła ponad milion subskrypcji, a na drugim ponad 800 tysięcy. Jakiś czas temu wybrała się na zakupy do jednego z popularnych supermarketów, by porównać obecne ceny wybranych produktów z tymi sprzed siedmiu lat. Wśród kupionych przez nią produktów znalazły się m.in. herbaty, pesto, pomarańcze, makaron, chleb, cukier i masło. Po podsumowaniu okazało się, że 7 lat temu za takie zakupy zapłaciła 150 zł, a w tym roku 172 zł.

Warzywa i owoce są niestety drogie, a to podstawa zdrowej kuchni. Dobrze, żeby były w przystępnych cenach
Ręcznik papierowy różni się od tego, który kupiłaś w tym roku. Jest on również dostępny i kosztuje ok 6 zł
Paula, teraz kupiłaś makaron orkiszowy a nie pełnoziarnisty. Makaron orkiszowy jest sporo droższy niż ten drugi. Pełnoziarnisty w tej chwili kosztuje około 3 zł
Olej mega podrożał! 
Biedronka ma chyba najniższe ceny, jeśli chodzi o duże sklepy. Super film
Cena żółtego sera to jakiś kosmos. Pamiętam jak ze 2-3 lata temu w promocji kupowałam goude za ok. 11 zł za kg, a teraz znaleźć poniżej 20 zł/kg graniczy z cudem
Oj jest drogo i to nie tylko w sklepach spożywczych...
Warzywa i owoce to w dzisiejszych czasach produkt luksusowy...
Promocje promocjami, ale inflacja to 100 proc. porównać można koszyk zakupów. Kiedyś za cały koszyk 100 zł, teraz to parę produktów

modne paznokcieTo najgorszy manicure, jaki zobaczycie. "Błagam, powiedz że za to nie zapłaciłaś"

 

Wasze historie są dla nas ważne. Czekamy na listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: