Pamiętacie Lodzię z "Rancza"? Teraz ma 64 lata. Jak wygląda obecnie Magdalena Kuta?

Magdalena Kuta największą rozpoznawalność zdobyła rolą Lodzi, w którą wcielała się przez 8 lat w serialu "Ranczo". Choć widzom zapadła w pamięć głównie występem w tej popularnej produkcji komediowej, to nie zawsze życie aktorki było usłane różami. Jak obecnie wygląda serialowa Leokadia Czerepach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Popularny serial o perypetiach mieszkańców wsi Wilkowyje stał się prawdziwym hitem stacji TVP. Był on emitowany od 2006 do 2009, a po dwuletniej przerwie ponownie powrócił na antenę i można było go oglądać aż do 2016. Jedną z ról, która szczególnie zapadła w pamięć Polakom bez wątpienia była Leokadia Paciorek, a w późniejszych sezonach Czerepach. Jak wygląda obecnie Magdalena Kuta, która ją odgrywała? 

Magdalena KutaMagdalena Kuta Kadr z serialu Ranczo/vod.tvp.pl

Rola Lodzi w kultowym serialu "Ranczo" przyniosła jej ogólnopolską rozpoznawalność 

Magdalena Kuta jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Z teatrem związała się tuż po ukończeniu studiów, czyli w 1981 roku, a od 1991 roku jest częścią zespołu teatru Szwedzka 2/4, który obecnie nosi nazwę TR Warszawa. Swój telewizyjny debiut zaliczyła natomiast już rok wcześniej, bo w 1980 roku. Otrzymała epizodyczną rolę w filmie Edwarda Żebrowskiego "W biały dzień", gdzie zagrała u boku takich gwiazd jak Krystyna Janda czy Michał Bajor. 

Później coraz częściej można było ją podziwiać na wielkim ekranie. Zagrała m.in. w "Seksmisji", popularnym serialu "Klan", "Samo życie" czy "Inferno". Największą rozpoznawalność przyniosła jej jednak rola Leokadii Paciorek. Początkowo skromna i cicha księgowa urzędu gminy, w kolejnych sezonach przechodzi prawdziwą metamorfozę - głównie za sprawą znajomości z Czerepachem, w którego wcielał się Artur Barciś. Postać Lodzi pokochali nie tylko Polacy, ale i sama aktorka, o czym wspomniała w jednym z wywiadów z Interią

- Czułam, że ta rola jest napisana właśnie dla mnie. Byłam zachwycona kunsztem scenarzystów i komizmem idealnie trafiającym w moje poczucie humoru. I żałowałam, że to już koniec. Potem jednak zagrałam coś w drugim sezonie, to się jakoś spodobało, więc od trzeciego było mnie coraz więcej. I tak się to potoczyło

Magdalena Kuta i Artur BarciśMagdalena Kuta i Artur Barciś Kadr z serialu Ranczo/vod.tvp.pl

Rok później dołączyła również do obsady innego popularnego serialu TVP, a mianowicie "Czas honoru", w którym przez cztery lata wcielała się w rolę siostry Józefy. 

Magdalena Kuta i Katarzyna GniewkowskaMagdalena Kuta i Katarzyna Gniewkowska Kadr z serialu Czas honoru/vod.tvp.pl

Życie Magdaleny Kuty nie zawsze było usłane różami 

W wielu wywiadach Magdalena Kuta wspominała, że jej życie nie należało do najłatwiejszych. Aktorka pochodzi z rodziny wielodzietnej i niestety często brakowało im pieniędzy. Dostanie się do szkoły teatralnej było jej marzeniem. Podczas studiów okazało się, że Kuta zaszła w ciążę, co początkowo jak sama wyznała nie było dla niej powodem do radości:

- Czułam potworny strach. Byłam zrozpaczona, bo mój partner odszedł do innej kobiety. I z tego przerażenia i bezradności w pierwszej chwili chciałam tę ciążę usunąć. W głowie miałam tylko jedną myśl: Jestem sama, nie dam sobie rady!

Stwierdziła, że sprawę tę powierzy Bogu. Bała się wyznać matce prawdę, a więc zaczęła się modlić: 

- Zawdzięczam to Bogu. To On pomógł mi uporać się ze wszystkimi strachami i urodzić Tomka – wyznała Kuta.

Ojciec dziecka dowiedział się o ciąży i zaoferował Kucie wsparcie. Choć aktorka nie założyła z nim rodziny, to obecnie jest nie tylko szczęśliwą mamą, ale również i babcią: 

- Dzisiaj Tomek jest dorosły, ma cudowną żonę i troje dzieci. Jestem bardzo szczęśliwa, że ich mam. (...) Teraz pozytywniej patrzę na świat. Na pewno się uspokoiłam, nie reaguję tak nerwowo, jak kiedyś. Mogę nawet powiedzieć, że jestem szczęśliwym człowiekiem i ten stan trwa już od jakiegoś czasu.

 

Jak obecnie wygląda serialowa Lodzia? Aktorka poświęca się obecnie przede wszystkim życiu rodzinnemu 

Aktorka czas wolny stara się obecnie spędzać przede wszystkim z wnukami. Po zakończeniu zdjęć do serialu "Ranczo" gwiazdę można było zobaczyć m.in. w "Barwach szczęścia", "Drugiej szansie" czy "Żywiołach Saszy". Ostatnio natomiast słuchacze II Programu Polskiego Radia mieli okazję, aby usłyszeć Kutę w audycji "To się czyta". 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: