Najdroższe na świecie zwierzęta domowe. Ich ceny mogą przyprawić o zawrót głowy

Zwierzęta domowe są jedną z najdroższych rzeczy, jakie można mieć. Nawet popularne psy i koty, mogą sporo kosztować ze względu na wszystkie materiały eksploatacyjne i opiekę medyczną. Oto zestawienie jednych z najdroższych zwierząt domowych na świecie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oto jedne z najdroższych zwierząt domowych, jakie można mieć, biorąc pod uwagę najwyższą cenę, za jaką można je kupić. Należy pamiętać, że większość z nich jest rzadka, a opieka nad nimi wymaga dużej wiedzy i nakładów finansowych.

Zobacz wideo Kinia wyznała, że nawiązała dobry kontakt ze zwierzętami

Małpa kapucynka i jej cena, która wynosi nawet 35 000 zł

Mają one tak urocze osobowości, że wydają się niemal podobne do ludzi. W prawdziwym życiu mogą jednak przejawiać zachowania agresywne, dlatego są polecane tylko doświadczonym opiekunom. Do kosztów dochodzi urządzenie odpowiedniego wybiegu, co oznacza, że należy uwzględnić wiele rzeczy, na które małpa może się wspinać. Należy również liczyć się z wydatkiem na jedzenie, na które składają się głównie owoce i owady. Małpy żyją zwykle od 15 do 25 lat.

zwierzętazwierzęta Cameris / Getty Images/iStockphoto

Samoyed jest jedną z najbardziej lubianych ras psów na świecie, a ich ceny wynoszą nawet 9 000 zł

Większość ludzi nie może się oprzeć białej sierści tych psów przypominającej chmury. Psy te nie tylko cieszą się dużym popytem, ale również są drogie w hodowli i opiece dla odpowiedzialnych hodowców. Są to psy bardzo towarzyskie i żądne przygód, co podoba się wielu miłośnikom psów. Jednak ich biała sierść często się zrzuca i brudzi ciemne ubrania, dlatego trzeba je często szczotkować, aby usunąć z nich luźną sierść. 

zwierzętazwierzęta Maksim Kamyshanskii / Getty Images/iStockphoto

Sklonowany pies, czyli klon droższy od szczeniaka czystej rasy. Rekordowa cena wyniosła ponad 450 tys. zł

Klonowanie psa jest często droższe niż kupno szczeniaka czystej rasy. Niektórzy ludzie wybierają tę drogę, ponieważ po prostu nie mogą pozwolić swojemu psu odejść. Gdy ich pupil odejdzie, chcą mieć psa, który będzie niemal identyczny. Jednak klon nigdy nie będzie taki sam jak oryginał, dlatego zamiast wydawać tyle pieniędzy na sklonowanie własnego psa, lepiej jest adoptować w potrzebie, a resztę pieniędzy przeznaczyć na pomoc tysiącom innych psów.

zwierzętazwierzęta Ksenia Raykova / Getty Images/iStockphoto

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: