Ile kosztuje Barbie inspirowana królową Elżbietą II i gdzie ją kupić? Lalka stworzona na specjalną okazję

Po raz pierwszy żyjący monarcha został przekształcony w lalkę Barbie. Producent zabawek ogłosił dziś wydanie nowej figurki z podobizną królowej przed jej platynowym jubileuszem. Ile kosztuje Barbie inspirowana królową Elżbietą II i gdzie można ją kupić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy królowa skończyła 96 lat, a w czerwcu mija 70 lat jej panowania na tronie z pewnością nie zabraknie hołdów w 2022 roku jako najdłużej urzędującemu monarsze Wielkiej Brytanii. Jest jednak jeden zaszczyt, którego do tej pory nie otrzymała, czyli własna lalka Barbie.

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Barbie inspirowana królową Elżbietą II - wygląd 

Producent zabawek, firma Mattel, ogłosiła wydanie nowej figurki z podobizną królowej przed jej platynowym jubileuszem. Lalka Barbie z kolekcji Tribute Collection przedstawiająca królową Elżbietę II ubrana jest w jedną z charakterystycznych fryzur jej wysokości. Zespół projektantów Barbie uchwycił wszystkie szczegóły, od klejnotów koronnych po małe medaliony na wstążce. Tiara wzorowana jest na grzywce królowej, a małe medaliony na wstążkach to ordery rodziny królewskiej. Wygląd królowej zainspirowany jest stylem i kolorem sukni, którą preferowała na swoich królewskich portretach. Zgodnie z jej charakterystycznym stylem prostych, białych lub w kolorze kości słoniowej projektów. W rzeczy samej, szczegóły dotyczące królewskiej Barbie obejmują nawet Order Podwiązki królowej, z jej niebieską szarfą ozdobioną srebrną gwiazdą, która reprezentuje najstarszy brytyjski zakon rycerski. Nawet opakowanie jest królewskie. Inspirowane jest Pałacem Buckingham i przedstawia salę tronową, aby oddać hołd wstąpieniu królowej na tron w 1952 roku. 

 

Ile kosztuje Barbie inspirowana królową Elżbietą II? Sprawdź, gdzie można ją kupić

Model Barbie inspirowanej królową Elżbietą II trafił do sprzedaży 21 kwietnia. To data urodzin królowej. Lalkę można nabyć w cenie 75 dolarów, co daje około 335 zł. Istnieje jednak pewne ograniczenie. Kupujący może nabyć maksymalnie trzy sztuki. Barbie jest dostępna na stronie internetowej producenta oraz w niektórych sklepach m.in.: Harrods, Selfridges i Hamleys.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

 

Więcej o: