Jak często zmieniać gąbkę do naczyń? Ten błąd może kosztować cię utratę zdrowia!

Wiele osób nie zastanawia się nad tym jak często zmieniać gąbkę do naczyń. Okazuje się, że ma to ogromne znaczenie. Może wpływać na nasze zdrowie, a przy okazji ma aspekt estetyczny. Wyjaśniamy, jak nie popełnić błędu, który może mieć poważne konsekwencje.

Zmywanie naczyń to dla wielu osób znienawidzona czynność. Jeśli nie masz w domu zmywarki, z pewnością znasz "ból" codziennego zmywania. Zmywanie to jedno, ale szorowanie - drugie. Możesz w tym celu użyć ostrego zmywaka, lub miękkiej gąbki do naczyń. Niestety, szybko wchłania ona wilgoć i w krótkim czasie może stać się cienka, zniszczona i o brzydkim zapachu. Wyjaśniamy, czy należy wymienić ją dopiero wtedy, czy jednak nieco wcześniej? O tych konsekwencjach niewiele osób słyszało.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak często zmieniać gąbkę do naczyń? Wiele osób myśli, że właśnie wtedy

Zdaniem wielu osób, jak wspomnieliśmy powyżej, gąbkę należy wymieniać dopiero wtedy, kiedy będzie już "wymięta", brudna i stara. W skrócie - kiedy na dobre straci swój pierwotny wygląd. Wymiana gąbki do mycia naczyń w takim stanie to ostateczność! Okazuje się, że należy to robić o wiele wcześniej.

Natasza UrbańskaSukienka Nataszy Urbańskiej wzbudziła zachwyt na premierze 365 dni

Wiemy jak często zmieniać gąbkę do naczyń. To pierwsza "czerwona lampka"!

Eksperci twierdzą, że w kuchni może znajdować się więcej bakterii niż w toalecie. Osadzają się przede wszystkim w szczelinach blatu i deski do krojenia. Zlew także może być siedliskiem brudu. Okazuje się, że gąbkę do mycia naczyń należy zmieniać minimum raz w tygodniu. To zależy od częstotliwości zmywania, jednak w przypadku rodzin z dziećmi, lub miejsc, gdzie domowników jest więcej niż dwóch, zmiana gąbki dwa razy w tygodniu to absolutne minimum. Pierwsza "czerwona lampka" która świadczy o konieczności zmiany gąbki, powinna zapalić się nam w głowie wówczas, gdy gąbka przestaje oddawać całą wodę.

Emerytura po mężuEmerytura po mężu. ZUS nie wypłaci tym wdowom pełnej kwoty

To jak często zmieniasz gąbkę do naczyń może mieć wpływ na twoje zdrowie

Ze względu na gromadzące się w zlewie i na gąbce bakterie, zmieniana za rzadko gąbka może być zagrożeniem dla twojego zdrowia. Bakterie znajdujące się na niej przenikają na naczynia, a z naczyń do twojego brzucha przez zjadany z nich pokarm. To może prowadzić do schorzeń np. jelitowych.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: