Jak prać ręczniki, aby były miękkie, puszyste i pachniały świeżością? Ten sposób jest niezawodny

Pranie ręczników może wydawać się proste, ale przestrzeganie właściwej techniki jest niezbędne, jeśli chcesz, aby były one miękkie i puszyste. Dzięki tym wskazówkom będą wyglądały jak nowe nawet po kilku praniach. Zobacz, jak prać ręczniki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Stosując odpowiednie techniki prania i suszenia, można uniknąć zapachu stęchlizny lub wyblakłych kolorów i zachować miękką, puszystą fakturę ręczników na dłużej. O czym należy jeszcze pamiętać?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Pierz nowe ręczniki przed użyciem

Ręczniki kąpielowe należy zawsze wyprać i wysuszyć przed pierwszym użyciem. Większość nowych ręczników jest pokryta silikonem lub innymi substancjami wykończeniowymi, które blokują chłonność. Powłoka ta nadaje im w sklepie wyjątkowo puszysty wygląd i sprawia, że są miłe w dotyku. Pranie nowych ręczników usuwa te wykończenia i zapewnia maksymalną chłonność.

Jak prać ręczniki w pralce?

Ważne jest, aby nie przepełniać pralki podczas prania ręczników. Jeśli ładunek prania jest zbyt duży, ręczniki nie zostaną odpowiednio wypłukane, co nie jest korzystne dla higieny i może powodować uczucie drapania. Oprócz tego pamiętaj również o:

  • Rozdzieleniu ręczników przed praniem, aby uniknąć zacieków kolorystycznych.
  • Do prania ręczników można używać zwykłego środka piorącego. Ważne jest jednak, aby nie używać go zbyt dużo. Powodem jest to, że nadmiar detergentu może sprawić, że ręczniki będą sztywne i drapiące, czego warto unikać.
  • Sprawdź etykietę prania każdego ręcznika, aby uzyskać wskazówki dotyczące temperatury, jakiej należy używać, ponieważ może się ona różnić. Gorąca woda jest najlepsza ze względów higienicznych.
  • Długość cyklu maksymalizuje higienę, podobnie jak dłuższe wirowanie. Dzięki temu ręczniki będą też bardziej suche na koniec cyklu.
  • Po zakończeniu suszenia ręczniki należy od razu wstrząsnąć, aby pozostały jak najbardziej puszyste.
  • Zawsze upewnij się, że są całkowicie suche, a następnie złóż ręczniki, aby zachować ich puszystość.

Czy można prać ręczniki razem z ubraniami?

Pranie ręczników razem z ubraniami może spowodować przeniesienie zarazków i bakterii pomiędzy pranymi rzeczami. Ze względów sanitarnych ręczniki kąpielowe należy zawsze prać oddzielnie od ubrań. Umieszczenie ręczników w osobnym wsadzie ułatwia również dostosowanie ustawień prania do koloru ręczników. Łatwiej jest także suszyć ręczniki w tym samym wsadzie, ponieważ wilgotne ręczniki schną wolniej niż większość ubrań.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: