Kiedy jest majówka 2022? Wiemy, gdzie w Polsce na weekend warto się wybrać. Tutaj naprawdę odpoczniesz

Kiedy jest majówka 2022? Zdradzamy jak zagospodarować sobie czas podczas dni wolnych. Doskonale wiemy, gdzie w Polsce na weekend warto się wybrać. Te miejsca możesz zwiedzić w kilka dni! To lokalizacje pełne atrakcji i przepięknych widoków.

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób zastanawia się jak zagospodarować ten czas, aby naprawdę wypocząć. Wolne dni sprzyjają spędzaniu czasu w gronie najbliższych. Warto wówczas wybrać się na krótką wycieczkę za miasto. Podpowiadamy, kiedy jest majówka 2022 i gdzie odnaleźć spokój.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Majówka 2022 termin. Już niedługo czeka nas upragnione wolne

Majówka każdego roku wypada w tym samym terminie. Zmienia się jedynie dzień tygodnia. W 2022 roku te dni są wyjątkowo korzystne, ponieważ 1 maja to niedziela, a 3 maja to wtorek. W szkołach 2 maja jest dniem wolnym, niestety w pozostałych miejscach jest to dzień pracujący, chyba że pracodawca zadecyduje inaczej. 1 maja to inaczej święto pracy, 3 maja zaś jest wolny z powodu rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Gdzie w Polsce na weekend? Te miejsca są idealne na krótkie zwiedzanie

Idealnym miejscem na spędzenie majówki mogą być np. Białobrzegi Radomskie znajdujące się pod Warszawą. Urocze miasteczko jest idealnym miejscem na spokojne spędzanie czasu w otoczeniu pól i łąk, a także lasów. Białobrzegi znajdują się nad rzeką Pilicą. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia kajaków na niemal cały dzień. Jest tutaj również strzeżona plaża, która sprawdzi się w słoneczne dni.

Dla osób, które chcą spędzić ten czas aktywnie, świetnym miejscem będzie Wyżyna Krakowsko-Częstochowska, a dokładniej - Jura. Jest to makroregion geograficzny położony w południowej Polsce oraz wschodnia część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Można śmiało powiedzieć, że atrakcje turystyczne czekają tu na każdym kroku. Jura to piękne widoki, malownicze skałki i piękne jaskinie. Znajdziesz tu również ruiny potężnych zamków, które wszyscy doskonale znamy jako Orle Gniazda. To miejsce pieszych wycieczek z rodziną, niezależnie od wieku. Góry nie są wysokie, ani strome, a widoki - niezapomniane.

Jeśli celujesz w miasta - zwiedź Toruń. Nie ma tutaj zbyt wielu atrakcji, ale na weekend miasto wydaje się idealne. Możesz wybrać się do muzeum piernika, planetarium, a także spacerować przez piękne Stare Miasto. W mieście znajdują się pomniki, a także klimatyczne restauracje i kawiarnie.

Jak spędzić długi weekend pomimo braku wolnego 2 maja?

Jeśli wolne przypada 1 i 3 maja, a drugi maja jest dla ciebie dniem pracującym, masz kilka opcji. Możesz śmiało zacząć "świętować" już 30 kwietnia czyli w sobotę. Zorganizuj grilla dla przyjaciół, lub wyrusz w podróż z samego rana w sobotę aby zyskać jeden dzień wolnego więcej. Możesz udać się też na działkę, lub wypad rowerowy za miasto. Całodniowy odpoczynek z powodzeniem pomoże ci "podładować baterie".

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: