Zwykle dodajesz do kawy, teraz użyj podczas sprzątania. Efekt przejdzie twoje oczekiwania

Sprzątanie to jeden z bardziej znienawidzonych obowiązków domowych. Można jednak tę czynność sobie znacznie ułatwić. Z pomocą przychodzą domowe triki, z których warto regularnie korzystać. Jednym z takich sposobów będzie napój, który zwykle dodajesz do kawy. Spróbuj użyć go w inny sposób, a efekty cię zaskoczą.

Więcej domowych porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Triki, dzięki którym ułatwisz sobie życie

Każdy, kto zajmuje się sprzątaniem w domu czy mieszkania, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaka potrafi to być żmudna i męcząca praca. Nic więc dziwnego, że często szukamy sposobów, dzięki którym zwyczajnie możemy ułatwić sobie ten domowy obowiązek.

Zwykle dodajesz do kawy, teraz użyj podczas sprzątania. Twoje sztućce będą wyglądać jak nowe

Mleko to produkt, który znajdziemy w wielu kuchniach. Zwykle dolewamy je do kawy, owsianki, czy innych potraw. Wiele osób ma jednak pojęcia, że mleko można wykorzystać także na wiele innych sposobów. Okazuje się, że ten znany i lubiany napój może być bardzo pomocnym środkiem do czyszczenia sztućców? W tym celu wystarczy wlać szklankę mleka do większej miski lub innego naczynia i zanurzyć w niej sztućce. Pozostawić na godzinę, a następnie dokładnie wypłukać pod bieżącą wodą i wytrzeć do sucha ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Dzięki temu sztućce znów będą idealnie czyste i lśniące.

Inne nietypowe zastosowanie mleka. Namocz w nim stopy i ciesz się efektem

Mleko świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji stóp. W tym celu należy podgrzać około cztery/pięć szklanki mleka i przelać je do dużej miski. Stopy warto moczyć przez około 5 minut, a następnie dla lepszego efektu wygładzenia speelingować je odrobiną sody oczyszczonej. Po tym zabiegu stopy należy moczyć kolejne 5 minut w misce z mlekiem, a na koniec opłukać dokładnie ciepłą wodą, osuszyć ręcznikiem i użyć ulubionego kremu nawilżającego. 

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: