Banalnie prosty sposób na suche i spierzchnięte dłonie. Te produkty są naturalne i na wyciągnięcie ręki

Lista czynników, które mogą powodować suchość skóry jest długa. Od codziennych nawyków kąpielowych przez pogodę, po brak naturalnych olejków w skórze, który pojawia się wraz z wiekiem. Jak radzić sobie z suchymi i spierzchniętymi dłońmi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie trzeba koniecznie odwiedzać dermatologa, aby wyleczyć suchą skórę dłoni. Zamiast tego warto rozważyć wprowadzenie do domowej pielęgnacji skóry naturalnego środka. Składniki tych środków do walki z suchą skórą możesz mieć już w swojej kuchni lub łazience.

Zobacz wideo Kilka kroków do idealnie gładkich dłoni. Naturalna pielęgnacja domowymi składnikami

Miód, czyli naturalny sposób na suchą skórę

Stosowanie miodu może przynieść korzystne działanie w przypadku wielu rodzajów chorób skóry. Miód ma właściwości: nawilżające, lecznicze oraz przeciwzapalne. Wszystkie sugerują, że jest on idealnym domowym sposobem na złagodzenie suchości skóry. Ponadto, jest całkowicie naturalny i może być stosowany bezpośrednio na skórę.

Olej kokosowy sprawi, że skóra będzie gładka

Naturalnym olejem, który dobrze sprawdza się w leczeniu suchej skóry, jest olej kokosowy. Produkt ten jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu suchej skóry jak wazelina. Poprawia on nawilżenie skóry i zwiększa liczbę lipidów na powierzchni skóry. Olej kokosowy zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, które mają właściwości emoliencyjne. Emolient to tłuszcz lub olej, który działa jak środek nawilżający, wypełniając luki w suchej skórze, dzięki czemu staje się ona gładka.

Wazelina poprawi kondycję skóry

Wazelina, inaczej zwana olejem mineralnym, od lat jest stosowana jako środek nawilżający. Ten produkt poprawi kondycję skóry i może być stosowany bezpośrednio.

Jeśli przyczyną suchej skóry nie są czynniki środowiskowe ani starzenie się, może to świadczyć o ukrytej chorobie skóry. Należy wtedy porozmawiać z lekarzem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: