Jak doczyścić palniki gazowe? Wydaj 3 złote i pamiętaj o temperaturze wody! Ten sposób cię zaskoczy

Wiemy jak doczyścić palniki gazowe szybko i skutecznie. Nie potrzebujesz specjalnych urządzeń, czy środków. Wystarczy produkt za 3 złote i odrobina wody. W ten sposób szybko zapomnisz o zabrudzeniach i przypaleniach. Efekt może cię zaskoczyć!

Kuchenki indukcyjne od niedawna są niemal stałym elementem nowych apartamentów, lub domów. Nadal jest jednak wielu zwolenników kuchenek gazowych, które lepiej sprawdzają się np. przy zaawansowanym gotowaniu, kiedy temperatura musi być odpowiednia, a płomień duży, lub mały. O ile kuchenki indukcyjne czyści się z pozoru łatwiej, o tyle czyszczenie kuchenki gazowej bywa w wielu domach znienawidzoną czynnością. Podpowiadamy, jak wyczyścić palniki szybko, tanio i skutecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak doczyścić palniki gazowe? Zacznij od zabezpieczenia kuchenki

Zanim zabierzesz się za czyszczenie kuchenki, a konkretniej - palników, upewnij się, że gaz został dokładnie zakręcony, a wszystkie palniki są chłodne. Zdejmij każdy z nich z płyty kuchennej i dokładnie umyj przestrzeń między nimi. Kiedy to zrobisz, rozkręć każdy z nich i namocz w ciepłej wodzie. W ten sposób odejdą z nich pierwsze zabrudzenia. Następnie wytrzyj każdy z nich i postępuj tak jak poniżej.

Małgorzata Kożuchowska Małgorzata Kożuchowska założyła sukienkę pasującą do każdej sylwetki

Wiemy jak doczyścić palniki gazowe domowym sposobem. Jest tani i skuteczny

Aby doczyścić palniki pokryte przypaleniami, lub tłuszczem - na początek sprawdź, czy masz w domu ocet. Jeśli nie - wybierz się do sklepu. Butelka octu to koszt około 3 złotych. Następnie:

  • Wklej do garnka ocet i wodę w proporcji 3:1, doprowadź do wrzenia i zdejmij z ognia.
  • Zabrudzone palniki zdejmij z kuchenki i zamocz w gorącym roztworze octu i wody.
  • Pozostaw je w kąpieli do czasu, aż roztwór całkowicie ostygnie.
  • Wyjmij palniki z kąpieli

Pamiętaj, że woda do czyszczenia palników musi być ciepła - najlepiej w temperaturze pokojowej. Zimna woda nie nadaje się do mycia palników. Nie rozpuści też tłuszczu.

jak prać ręczniki Jak prać ręczniki, aby były miękkie, puszyste i pachniały świeżością?

Jeśli nie wiesz jak doczyścić palniki gazowe, podpowiadamy. Nie musisz używać zmywaka!

Świetnym sposobem, aby pozbyć się brudu jest użycie folii aluminiowej, która znajduje się w każdej kuchni. Pozostałe po namoczeniu zanieczyszczenia łatwo wyczyścić za pomocą folii aluminiowej zwiniętej w kulkę. Ta metoda sprawdzi się też przy szorowaniu piekarnika.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: