Jak ujędrnić skórę na brzuchu? Ten domowy peeling jest tani i skuteczny. Składniki znajdziesz w kuchni

Czasem najlepsze sposoby są banalne! Wiemy jak ujędrnić skórę na brzuchu domowymi sposobami. Wystarczy produkt, który jest w niemal każdym domu. Zazwyczaj zalewamy go wodą. Tym razem spróbuj wetrzeć go w skórę. Efekt może zaskoczyć!

Z wiekiem skóra staje się wiotka i pomarszczona. Warto zadbać o to, aby jak najdłużej była naprężona i gładka. Czasem jej wygląd jest wynikiem nagłego spadku wagi, w wyniku którego powstają rozstępy. Są widoczne przede wszystkim na brzuchu - wiele kobiet nie wie jak sobie z tym poradzić. Także nieco "obwisła" skóra na brzuchu po ciąży, może być źródłem wielu kompleksów u młodych kobiet. Opcje są dwie - samoakceptacja jest świetnym sposobem, aby przestać zwracać na to uwagę. Jeśli jednak chcesz pozbyć się miękkiej skóry na brzuchu, której brakuje jędrności - znamy domowy sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jak ujędrnić skórę na brzuchu? Oto podstawowe sposoby

Ujędrnienie skóry na brzuchu nie jest takie proste. Czasem wiąże się z wysiłkiem fizycznym, który aktywuje odpowiednie partie brzucha. Przez regularne ćwiczenia pod okiem specjalisty możemy ujędrnić ciało i wyeksponować mięśnie, które szybko zastąpią nieco wiszącą, miękką skórę na brzuchu. Łatwym sposobem będzie też regularne szczotkowanie na sucho za pomocą specjalnej szczotki. Ten sposób nie tylko pomoże rozprawić się z brakiem jędrności brzucha, ale i działa na ewentualne rozstępy. Ostatni sposób - domowy i wymagający regularnego powtarzania to peeling, który należy wsmarować w ciało.

Wiemy jak ujędrnić skórę na brzuchu w prosty i tani sposób. Masz ten produkt w domu!

Wybierając peeling w drogerii, warto decydować się na te o naturalnym składzie. Najbardziej skuteczne są te z dodatkiem kawy, lub np. kruszonych muszli, a także cukru. Kawowe peelingi łatwo przygotować samemu w domu. W szczególny sposób ujędrniają skórę i pobudzają jej komórki.

Jak ujędrnić skórę na brzuchu z użyciem kawy? Oto przepis na peeling

Aby zrobić domowy peeling kawowy potrzebne będą: 3 łyżeczki kawowych fusów, 1 łyżeczka cynamonu oraz 5 łyżeczek oliwy z oliwek. Substancje te należy dokładnie wymieszać, a peeling zużyć od razu po przygotowaniu. Stosujemy go na zwilżoną skórę twarzy lub ciała, masując okrężnymi ruchami. Jeśli fusy będą twarde - tym lepiej. Skóra po peelingu może wydawać się podrażniona, ale to znak, że peeling działa.

Czynność powtarzaj dwa-trzy razy w tygodniu. Spłukuj najlepiej chłodną wodą, aby jeszcze bardziej pobudzić skórę. Jeśli tego nie lubisz - nie ma problemu. Efekt powinien być widoczny po 2 tygodniach.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: