Jak prać buty w zmywarce, żeby ich nie zniszczyć? Szybki sposób na lśniące obuwie

Dbanie o czystość obuwia jest ważna. Przy codziennych czynnościach do głowy wpadają różne pomysły. Jednym z nich jest wymycie obuwia w zmywarce. Jest to możliwe, lecz pod pewnymi warunkami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmywarka to jedno z urządzeń w domu, które niesamowicie ułatwia życie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Zobacz, w jaki sposób wykorzystać urządzenie, by pomogło doczyścić również obuwie.

Agnieszka Sienkiewicz "Hot" Agnieszka Sienkiewicz zachwyca fanów sukienką dla każdej figury

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Czy buty należy myć w zmywarce? Istnieją pewne zastrzeżenia

Tak, możliwe jest czyszczenie butów w zmywarce do naczyń, ale należy też pamiętać o ryzyku zniszczenia ich. Najlepiej, żeby zmywarka była ustawiona na czyszczenie i suszenie bez podgrzewania. Zmywarki nagrzewają się do bardzo wysokiej temperatury, aby zdezynfekować naczynia. Ciepło to częściej niż zwykle niszczy buty. Powoduje to kurczenie się, pękanie wykończeń i zmiękczanie klejów. 

Jak prać czarne ubrania? Jak prać czarne ubrania? Pamiętaj o tych pięciu zasadach

Jak czyścić buty w zmywarce? O tym należy pamiętać

Należy pamiętać, że to właśnie ciepło w głównej mierze jest odpowiedzialne za niszczenie obuwia. Należy postępować bardzo ostrożnie i zacząć od:

  1. Najpierw usuń z butów jak najwięcej brudu. Aby odpływ nie został zatkany przez grudki brudu, kamienie czy błoto. Użyj do tego sztywnej szczotki i płynu do mycia naczyń.
  2. Wyjmij wkładki i umyj je ręcznie.
  3. Sznurowadła mogą pozostać w butach, jeśli nie będą się wplątywać w wirujące elementy zmywarki lub zatykać odpływu.
  4. Wyłącz wszystkie źródła ciepła. Nie pierz w gorącej wodzie i nie susz w wysokiej temperaturze. Jest to element, który niszczy buty wkładane do zmywarki.
  5. Myj buty samodzielnie, a nie z brudnymi naczyniami.
  6. Używaj łagodnego mydła do zmywarek, uważaj na środki wybielające.
  7. Po zakończeniu cyklu mycia wyczyść filtr w zmywarce i wyjmij buty.
  8. Aby je wysuszyć, wypchaj je gazetą, aby wchłonęły wilgoć i zachowały swój kształt.
  9. Umieść w ciepłym miejscu z dobrym przepływem powietrza. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: