Czy będzie druga waloryzacja emerytur w 2022? To oficjalne! Wiceminister odpowiedział jednoznacznie

Czy będzie druga waloryzacja emerytur w 2022? W ubiegłym tygodniu projekt w tej sprawie złożyła Lewica. Według nich powinna wynosić 12 proc. W tej sprawie w ostatnich czas zabrał jednak głos Wiceminister Rodziny. Jego odpowiedź jest jednoznaczna.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Inflacja w Polsce wciąż rośnie. Nic więc dziwnego w tym, że seniorzy liczą na dodatkową waloryzację w 2022 roku. Mogłoby to poprawić ich ciężką sytuację finansową. Lewica złożyła już w tej sprawie projekt. Czy realne jest wprowadzenie go w życie? Wiceminister Rodziny zabrał głos w tej sprawie.

Zobacz wideo Ceny żywności zmieniają się teraz kilka razy w roku? Pytamy ekspertkę

Czy będzie druga waloryzacja emerytur w 2022? Lewica złożyła projekt

W ubiegłym tygodniu projekt ustawy w sprawie drugiej waloryzacji złożyła w Sejmie Lewica. Miałaby ona obowiązywać od 1 września 2022 r. Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała, że powinna wynosić 12 proc. i przy średniej emeryturze byłoby to dodatkowe 300 zł. Stanisław Szwed z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej odniósł się do tego pomysłu.

Wiceminister Rodziny odpowiedział czy będzie druga waloryzacja emerytur w 2022

W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. odbył się XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Podczas tego wydarzenia Super Expressem zwrócił się z pytanie do Wiceministra Rodziny czy nie lepszym rozwiązaniem od 13. i 14. emerytury byłaby druga waloryzacja emerytur i rent? Stanisław Szwed odpowiedział stanowczo:

Nie przewidujemy drugiej waloryzacji. Tę marcową wzmocniliśmy w tym sensie, że podnieśliśmy wskaźnik wzrostu wynagrodzeń. On tradycyjnie przyjmowany jest na poziomie 20 proc. wzrostu wynagrodzeń. My przyjęliśmy 60-proc. wskaźnik. Emerytury były więc waloryzowane na poziomie 7 proc. To wysoka waloryzacja.

Internauci mocno komentują sama propozycję wprowadzenia drugiej waloryzacji

Pod naszym wcześniejszym artykułem na temat chęci wprowadzenia drugiej waloryzacji pod tytułem "Będzie druga waloryzacja emerytur 2022? Wiemy, ile zyskaliby na niej seniorzy" rozpoczęła się prawdziwa burza komentarzy na ten temat. Oto kilka przykładowych komentarzy:

PiS inflacją zagładzi emerytów, przecież ta jałmużna, którą dają emerytom, przez dużą podwyżka wszystkiego nie znaczy nic.
Prima aprilis ?????
Emerytka Ludzie, o czym się mówi bzdury. Jestem emerytki KRUS, po waloryzacji dostałam ponad 20 zł, jakie 7 procent a należało się ponad 80 zł. O tym piszcie, jak obliczano waloryzację KRUS do równi i równiejsi.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: