Jak wyczyścić szczotkę do włosów z kurzu i brudu? Wypróbuj te triki, a będzie wyglądała jak nowa

Zastanawiasz się jak wyczyścić szczotkę do włosów z zalegającego na niej kurzu i brudu? Czynność ta wcale nie musi być męcząca i skomplikowana. Mamy na to kilka skutecznych sposobów, dzięki którym będzie wyglądała jak nowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szczotka do włosów jest gadżetem, po który potrafimy sięgać nawet kilka razy dziennie. Każda kobieta dobiera ją według swoich potrzeb i typu włosa, ale jedno jest niezmienne. Każda z nich powinna być regularnie czyszczona z brudu i kurzu. Przedstawimy dziś kilka skutecznych i szybkich metod jej czyszczenia, dzięki którym będzie wyglądała jak nowa.

Zobacz wideo Jak sobie radzić z zimowym łupieżem? O czym trzeba pamiętać? [#HomeBeauty]

Jak wyczyścić szczotkę do włosów z kurzu i brudu? Ważna jest przede wszystkim regularność

Co najmniej raz w tygodniu powinniśmy zadbać o naszą szczotkę do włosów. Dlaczego? Mało kto zdaje sobie sprawę, że pominięcie tej czynności może mieć negatywny wpływ nie tylko na kondycję samej szczotki, ale także bezpośrednio zagraża zdrowiu naszych włosów. Zalegające na niej włosy, kurz, resztki kosmetyków oraz łój, a także martwy naskórek tworzą mieszankę, która jest siedliskiem bakterii. Regularne używanie tak brudnego gadżetu może być przyczyną wypadania włosów, a także wielu chorób jak np. alergie, grzybice, łupież czy łojotokowe zapalenie skóry.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów sodą?

Pierwszym sposobem na czyszczenie szczotki do włosów będzie ten, z użyciem sody oczyszczonej.  W pierwszej kolejności pozbądź się z niej zalegających włosów np. pęseta czy patyczkiem do uszu. Następnie sporządź specjalną recepturę, do której potrzebujesz:

  • szklankę ciepłej wody
  • odrobiny szamponu do włosów
  • sody oczyszczonej
  • szczoteczki do zębów

Tak stworzoną substancją przy użyciu szczoteczki dokładnie wyczyść swój gadżet. Na koniec ważne jest dokładnie opłukanie go pod bieżącą wodę i zostawić na ręczniku do całkowitego wyschnięcia.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów pianką do golenia?

Zwyczajna pianka do golenia może sprawdzić się doskonale podczas czyszczenia szczotki do włosów. Doskonale zmiękcza włosy, brud i kurz, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest je usunąć. Jak to zrobić? Po prostu nałóż piankę na ząbki, a następnie dokładnie wyszoruj je małą szczoteczką do zębów. Następnie postępuj tak jak w sposobie powyżej, czyli dokładnie opłucz szczotkę pod bieżącą wodą i zostaw ją na ręczniku do całkowitego wyschnięcia.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: