Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety. Efekt cię zaskoczy i uwolni od uciążliwego problemu

Co się stanie, jeśli zapalisz zapałkę i wrzucisz ją do toalety? To jeden z domowych trików, o którym nie mówi się zbyt często. Jest jednak banalnie prosty i pomaga uwolnić od popularnego problemu, który od czasu do czasu pojawia się w niemal każdej w łazience.

Więcej porad i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie niż myślisz

Z całą pewnością każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę, że toaleta to jedno z najbrudniejszych miejsc w naszych domach. Jest siedliskiem nie tylko wielu bakterii (w tym bardzo groźnej E. coli), lecz także wirusów i grzybów. Do tego dochodzą także nieprzyjemne zapachy. Jak sobie z nimi radzić oprócz oczywiście regularnego i dokładnego czyszczenia? Z pomocą przyjdzie pewien domowy trik z zapałką.

Nietypowy sposób na wykorzystanie zapałek. Pomogą usunąć nieprzyjemne zapachy z toalety

Aby usunąć brzydkiego zapachy w toalecie, wystarczy sięgnąć po zapałkę, podpalić ją, a następnie wrzucić do wody znajdującej się w muszli klozetowej. Pamiętaj, by stosując ten sposób zachować ostrożność i upewnić się wcześniej, że w toalecie nie znajduje się żaden łatwopalny środek do jej czyszczenia!!!  Zawarta w zapałce siarka rozejdzie się po całej toalecie, likwidując brzydkie zapachy. Po chwili należy założyć rękawiczkę, wyciągnąć z muszli zapałkę i wyrzucić do kosza. Dla osób, które nie chcą wrzucać zapałki bezpośrednio do toalety, istnieje inny sposób. Można zapalić w łazience zapałkę i po chwili ją zdmuchnąć. Dym, który powstanie po jej zgaszeniu zadziała podobnie.

Zapałki to nie wszystko. Oto inne domowe triki na czystą toaletę

Aby skutecznie zminimalizować pojawianie się w toalecie nieprzyjemnych zapachów, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu oraz dezynfekcji toalety. Tu z pomocą przyjdzie np. soda oczyszczona i woda utleniona. Raz w tygodniu można rozsypać w muszli klozetowej 1-2 opakowania sody oczyszczonej i zostawić na 2 godziny, następnie wyszorować szczotką i spuścić wodę. Czystość toalety zapewni także sposób z wodą utlenioną. Wystarczy wodę utlenioną do butelki z atomizerem i dokładnie spryskać muszlę w środku oraz na zewnątrz. Pozostawić na około 15-20 minut, a następnie spłukać. Zewnętrzną część wystarczy wytrzeć ręcznikiem papierowym lub wilgotną ściereczką.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: