Jak wyczyścić szyny do drzwi przesuwnych? Ten sposób jest niezawodny i nic nie kosztuje

Zastanawiasz się jak wyczyścić szyny do drzwi przesuwnych? Możesz to zrobić za darmo! Ten sposób jest niezawodny i dzięki niemu wyczyścisz szyny w kilka chwil. Wystarczy, że masz w domu starą gąbkę do mycia naczyń. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

Przesuwne drzwi, zarówno duże - te do pokoju, jak i np. drzwi prysznicowe nie należą do łatwych w czyszczeniu. Zazwyczaj trzeba nieźle kombinować, aby środki czyszczące wnikały w każdą głębinę. Mamy na to sposób! Ten trik pomoże ci zaoszczędzić pieniądze i czas. Wystarczy, że masz starą gąbkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak wyczyścić szyny do drzwi przesuwnych? Najpierw przygotuj je do mycia

Niezależnie od tego o jakie drzwi przesuwne chodzi - warto najpierw zebrać chociaż część brudu. Łatwo będzie zrobić to przy pomocy odkurzacza, zdejmując dużą końcówkę. Można tę czynność wykonać także niewielkim odkurzaczem samochodowym. W ten sposób pozbędziesz się kurzu i skupisz się na większych zabrudzeniach, które pozostały w szczelinach.

Wiemy jak wyczyścić szyny do drzwi przesuwnych w szybki i skuteczny sposób

Aby usunąć brud z szyn do drzwi przesuwnych możesz użyć... starego zmywaka do mycia naczyń! Nie będzie się już nadawał do zmywania, ale możesz zrobić z niego inny pożytek. Jedna ze stron na Instagramie proponuje nacięcie suchego, zniszczonego zmywaka w miejscach, gdzie szyny wystają poza płaszczyznę, którą chcemy wyczyścić. Można w łatwy sposób odmierzyć to za pomocą markera.

jak doczyścić szyny w drzwiach przesuwnych?jak doczyścić szyny w drzwiach przesuwnych? Instagram/@vivesaludablefacil

W ten sposób wyczyścisz prowadnice do drzwi przesuwnych szybko i skutecznie

Po nacięciu gąbki należy użyć środka czyszczącego i nanieść go na gąbkę. Następnie przesunąć gąbką po prowadnicy, tak aby nacięcia idealnie dopasowały się do wypukłych elementów. Kilka ruchów i... gotowe! To szybki i niezawodny trik, który pomaga oszczędzić pieniądze i czas.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: